Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Časté dotazy arrow Penzijní připojištění arrow Chci provést změnu svého penzijního připojištění. Jak mám změnu provést?

Chci provést změnu svého penzijního připojištění. Jak mám změnu provést?

Přechod z penzijního fondu do jiného penzijního fondu podle zákona (42/1994 Sb. a novely 170/1999 Sb. o penzijním připojištění) je možný, a to do doby, než účastníku vznikne nárok na výplatu penze z konkrétního fondu.

Pro uskutečnění převodu je potřeba sepsat s nástupnickým fondem smlouvu a formulář „Výpověď a souhlas s převodem“. Výpovědní lhůta je dána zákonem, činí zpravidla dva měsíce a začíná běžet od prvního dne měsíce následujícího po doručení výpovědi původnímu penzijnímu fondu. Penzijní fond započte celou pojištěnou dobu u předchozího penzijního fondu. Má-li již účastník penzijního připojištění nárok na vyplacení penze, nemůže sice mezi fondy přecházet, ale může si nechat dávku jednorázově vyplatit a uložit do nového fondu. Původní penzijní fond vyplatí všechny prostředky evidované na individuálním účtu účastníka ke dni zpracování. Účet se skládá z příspěvků účastníka, případných příspěvků třetí osoby (zaměstnavatele), státních příspěvků a podílů na výnosech z obou předchozích kategorií.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.