Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Časté dotazy arrow Penzijní připojištění arrow Zaměstnavatel nám nabídl, že bude přispívat na životní a penzijní připojištění. Co je lepší?

Zaměstnavatel nám nabídl, že bude přispívat na životní a penzijní připojištění. Co je lepší?

Penzijní připojištění má výhodu, že s jeho sjednáním nejsou spojeny žádné poplatky, které by snižovaly hodnotu příspěvků zaměstnavatele. K polovině naspořených peněz se můžete dostat již po uplynutí 15 let. Samozřejmě, to platí jen v případě, že dříve nedosáhnete 60 let a tím pádem nároku na výplatu všech naspořených peněz.

Životní pojištění je zatíženo vysokým jednorázovým poplatkem, ale na druhou stranu zpravidla umožňuje dostat se k části naspořených peněz dříve než po 15 letech formou mimořádného výběru. V případě mladších klientů lze u investičního životního pojištění dosáhnout podstatně vyššího zhodnocení. Příspěvek zaměstnavatele lze využít také na krytí rizika smrti, což může být pro zaměstnance s hypotékou nebo jinými závazky důležitější než vytváření rezervy na stáří. Nedá se tak jednoznačně odpovědět, co je výhodnější. Závisí na Vašem věku a postoji k investičnímu riziku. Obecně platí, že pro klienty mladší 40 let a ochotné nést rizika spojená s investicemi na akciových trzích je výhodné investiční životní pojištění. Pro ostatní bychom doporučovali penzijní připojištění.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.