Penzijní fondy srovnání

ZHODNOCENÍ PENZIJNÍCH FONDŮ, SROVNÁNÍ PENZIJNÍCH SPOLEČNOSTÍ 2013

Penzijní připojištění bylo navyšováno zhodnocením z výnosů penzijních fondů, nyní v transformovaných fondech se jedná o výnosy penzijních společností. Srovnáním penzijních společností uvidíte rozdíly mezi jednotlivými fondy.

Transformované penzijní fondy Tržní podíl Počet klientů Zhodnocení 2013
Penzijní fond České pojišťovny 26% 1 277 511 2,2%
Penzijní fond České spořitelny 20% 994 144 1,63%
Penzijní fond ČSOB 14% 683 944 1,7%
Penzijní fond Komerční banky 11% 537 270 1,44%
Penzijní fond Allianz 10% 479 472 1,6%
Penzijní fond AXA 8% 412 568 2,29%
Penzijní fond ING 8% 386 940 1,41%
Penzijní fond Conseq(Aegon) 2% 98 325 2,17%

PŘEHLED PENZIJNÍCH FONDŮ

Penzijní fond AXA

Mezi nejvýznamnější správce financí na penze patří penzijní fond AXA. Tato velká finanční skupina sjednotila několik penzijních fondů pod světoznámý a tradiční značku AXA. S tímto penzijní fondem spoří na důchod velká část Evropanů.

penzijní připojištění AXAVíce o AXA penzijním fondu

AEGON Penzijní fond

AEGON penzijní fond je momentálně nejmladší fond penzijního připojištění. V roce 2013 byl prodán společnosti Conseq. Do České republiky přišel v roce 2007, nicméně má kvalitní zázemí v zahraničí s bohatými zkušenostmi ve správě financí a spoření na penzi. V prvních letech zhodnotil klientům nadstandardně úspory přes 4%, což bylo nejvíc ze všech fondů. Penzijní fond se zaměřuje na zodpovědné lidi, které motivuje k dlouhodobému spoření.

penzijní připojištění AegonVíce o penzijním fondu Aegon

Generali penzijní fond

Generali Penzijní fond patří pod křídla pojišťovací skupiny Generali Group, která byla založena již v roce 1831. Nyní je transformován do Penzijní společnosti České pojišťovny.

penzijní připojištění GeneraliVíce o penzijním fondu Generali

Allianz Penzijní fond

Penzijní fond Allianz je zárukou dlohodobě nejvyšších výnosů, díky správě prostředků od mateřské pojišťovny Allianz SE v Německu. Vysoký výnos může penzijní fond připisovat díky nejlepšímu hospodaření mezi fondy.

penzijní připojištění AllianzVíce o penzijním fondu Allianz

Penzijní fond Komerční banky

Penzjiní fond KB patří do skupiny Komerční Banky. Fond upřednostňuje stabilní růst a bezpečné investování svěřených prostředků. V posledních letech získal několik prestižních ocenění mezi penzijními fondy a řadí se tak mezi špičku v ČR.

penzijní připojištění Komerční banky KBVíce o penzijním fondu Komerční banky KB

Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny je druhým největším penzijním fondem, který má skvelé zázemí a neustále zvyšuje svůj trží podíl. Zárukou vysokého zhodnocení a jistoty na finančním trhu jsou přebírané zkušenosti od České spořitelny.

penzijní připojištění České spořitelny Více o penzijním fondu České spořitelny

Penzijní fond České pojišťovny

Největší fond v České republice je Penzijní fond České pojišťovny, který nabízí spoření na stáří již od roku 1994. Penzijní fond České pojišťovny připisuje každoročně velice slušné zhodnocení a samozřejmostí je bezpečná správa vložených vkladů a vysoká kvalita poskytovaných služeb. Zkušenosti ve finančním sektoru sdílí s Českou pojišťovnou.

penzijní připojištění České pojišťovnyVíce o penzijním fondu České pojišťovny

Penzijní fond ČSOB Stabilita

Penzijní fond ČSOB Stabilita se ke konci roku 2011 sloučil s PF ČSOB Progres. V důsledku sloučení z různých penzijních fondů, které postupně ČSOB sloučila k sobě a dala jim záštitu jistoty v podobě značky ČSOB se řadí ke třem největším PF v České republice.

penzijní připojištění ČSOB Stabilita Více o penzijním fondu ČSOB Stabilita

ING Penzijní fond

Penzijní fond ING byl dříve znám jako Nacional Niederlanden. Dnes se jedná o významný penzijní fond s historií velké holandské finanční skupiny.

penzijní připojištění ING Více o penzijním fondu ING