Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Penzijní fondy srovnání

Penzijní fondy srovnání

ZHODNOCENÍ PENZIJNÍCH FONDŮ, SROVNÁNÍ PENZIJNÍCH SPOLEČNOSTÍ 2013

Penzijní připojištění bylo navyšováno zhodnocením z výnosů penzijních fondů, nyní v transformovaných fondech se jedná o výnosy penzijních společností. Srovnáním penzijních společností uvidíte rozdíly mezi jednotlivými fondy.

Transformované penzijní fondy Tržní podíl Počet klientů Zhodnocení 2013
Penzijní fond České pojišťovny 26% 1 277 511 2,2%
Penzijní fond České spořitelny 20% 994 144 1,63%
Penzijní fond ČSOB 14% 683 944 1,7%
Penzijní fond Komerční banky 11% 537 270 1,44%
Penzijní fond Allianz 10% 479 472 1,6%
Penzijní fond AXA 8% 412 568 2,29%
Penzijní fond ING 8% 386 940 1,41%
Penzijní fond Conseq(Aegon) 2% 98 325 2,17%

PŘEHLED PENZIJNÍCH FONDŮ

Penzijní fond AXA

Mezi nejvýznamnější správce financí na penze patří penzijní fond AXA. Tato velká finanční skupina sjednotila několik penzijních fondů pod světoznámý a tradiční značku AXA. S tímto penzijní fondem spoří na důchod velká část Evropanů.

penzijní připojištění AXAVíce o AXA penzijním fondu

AEGON Penzijní fond

AEGON penzijní fond je momentálně nejmladší fond penzijního připojištění. V roce 2013 byl prodán společnosti Conseq. Do České republiky přišel v roce 2007, nicméně má kvalitní zázemí v zahraničí s bohatými zkušenostmi ve správě financí a spoření na penzi. V prvních letech zhodnotil klientům nadstandardně úspory přes 4%, což bylo nejvíc ze všech fondů. Penzijní fond se zaměřuje na zodpovědné lidi, které motivuje k dlouhodobému spoření.

penzijní připojištění AegonVíce o penzijním fondu Aegon

Generali penzijní fond

Generali Penzijní fond patří pod křídla pojišťovací skupiny Generali Group, která byla založena již v roce 1831. Nyní je transformován do Penzijní společnosti České pojišťovny.

penzijní připojištění GeneraliVíce o penzijním fondu Generali

Allianz Penzijní fond

Penzijní fond Allianz je zárukou dlohodobě nejvyšších výnosů, díky správě prostředků od mateřské pojišťovny Allianz SE v Německu. Vysoký výnos může penzijní fond připisovat díky nejlepšímu hospodaření mezi fondy.

penzijní připojištění AllianzVíce o penzijním fondu Allianz

Penzijní fond Komerční banky

Penzjiní fond KB patří do skupiny Komerční Banky. Fond upřednostňuje stabilní růst a bezpečné investování svěřených prostředků. V posledních letech získal několik prestižních ocenění mezi penzijními fondy a řadí se tak mezi špičku v ČR.

penzijní připojištění Komerční banky KBVíce o penzijním fondu Komerční banky KB

Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny je druhým největším penzijním fondem, který má skvelé zázemí a neustále zvyšuje svůj trží podíl. Zárukou vysokého zhodnocení a jistoty na finančním trhu jsou přebírané zkušenosti od České spořitelny.

penzijní připojištění České spořitelny Více o penzijním fondu České spořitelny

Penzijní fond České pojišťovny

Největší fond v České republice je Penzijní fond České pojišťovny, který nabízí spoření na stáří již od roku 1994. Penzijní fond České pojišťovny připisuje každoročně velice slušné zhodnocení a samozřejmostí je bezpečná správa vložených vkladů a vysoká kvalita poskytovaných služeb. Zkušenosti ve finančním sektoru sdílí s Českou pojišťovnou.

penzijní připojištění České pojišťovnyVíce o penzijním fondu České pojišťovny

Penzijní fond ČSOB Stabilita

Penzijní fond ČSOB Stabilita se ke konci roku 2011 sloučil s PF ČSOB Progres. V důsledku sloučení z různých penzijních fondů, které postupně ČSOB sloučila k sobě a dala jim záštitu jistoty v podobě značky ČSOB se řadí ke třem největším PF v České republice.

penzijní připojištění ČSOB Stabilita Více o penzijním fondu ČSOB Stabilita

ING Penzijní fond

Penzijní fond ING byl dříve znám jako Nacional Niederlanden. Dnes se jedná o významný penzijní fond s historií velké holandské finanční skupiny.

penzijní připojištění ING Více o penzijním fondu ING

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.

Novinky - penzijní připojištění

Penzijní připojištění pro všechny

1.1.2016

Penzijní fondy

Od roku 2016 je možné sjednat penzijní připojištění i pro děti. Pro všechny mladší 18 let tak nyní získáte státní podporu ve výši až 2760 Kč ročně a možnost vybrat si třetinu vkladů při dosažení 18 let.

Navýšení příspěvku penzijního připojištění v transformovaných fondech

27.8.2015

Penzijní fondy

Srovnávač.cz stále nabízí klientům navýšení výše příspěvku penzijního připojištění. Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám zašleme všechny potřebné dokumenty. Nepřicházejte o státní příspěvek.

Sjednávání nových smluv penzijního spoření

17.10.2013

Penzijní fondy

Srovnávač.cz je držitelem licence ČNB i pro prodej druhého a třetího pilíře. Pojistné smlouvy sjednáváme v tuto chvíli pouze po telefonu. Pokud potřebujete poradit nebo případně pouze navýšit výši příspěvku penzijního připojištění lze vše na našem portále online.

Penzijní fond Allianz rozesílá potvrzení na daňový odpočet 2012

30.1.2013

Allianz penzijní fond

Allianz penzijní fond bude od 28.1.2013 rozesílat klientům potvrzení pro daňový odpočet za rok 2012.

Navýšení limitu daňově uznatelné částky pro zaměstnavatele

30.1.2013

Penzijní fondy

Rádi bychom upozornili, že navýšení limitu daňově uznatelné částky pro zaměstnavatele se zvyšuje z 24000 Kč na 30000 Kč ročně.