Pobyt na horách jedině s pojištěním zimních sportů od ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) vytvořila pro všechny nadšence do zimních sportů nové unikátní pojištění.

Zimní střediska lákají skvělými nabídkami a stále více obyvatel České republiky plánuje strávit svou zimní dovolenou na horách v zahraničí. ČPP aktuálně rozšiřuje svou nabídku cestovního pojištění a od 15. prosince 2010 nově poskytuje také speciální pojištění zimních sportů.

„V porovnání se standardním typem pojištění na cesty naše novinka zahrnuje specifická rizika,“ vysvětluje JUDr. Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění. Pojištění kryje škody na zimním vybavení, a to jak pro případ zničení či poškození, tak i pro případ odcizení. Navíc pojišťovna uhradí náklady spojené s pronájmem náhradního vybavení. Pojištění se vztahuje také na nevyužité služby. Dojde-li například ke zranění lyžaře nebo k uzavření sjezdovek v lyžařském středisku z důvodu zhoršených klimatických podmínek, pojištěnému novinka poskytuje pojistnou ochranu spojenou s proplacením nevyužitého skipasu. Pojišťovna uhradí také náklady na neuskutečněnou cestu v důsledku pádu laviny nebo úrazu pojištěného.

Každoročně vyráží za zimními sporty do zahraničí více než 600 tisíc turistů z České republiky. ČPP nabízí cestovní pojištění do zahraničí ve formě balíčku. Ten kryje léčebné výlohy, úraz, ztrátu či poškození zavazadel, odpovědnost za škodu a jeho samozřejmou součástí jsou i asistenční služby. Rozšířením nabídky o nové možnosti pojištění se ČPP snaží vyjít vstříc potřebám svých klientů a přispět k tomu, aby svou zimní dovolenou mohli strávit bez zbytečných starostí.