Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Aktiva Penzijního fondu ČP pokořily hranici 50 miliard korun

Aktiva Penzijního fondu ČP pokořily hranici 50 miliard korun

29.1.2010
Penzijní fond České pojišťovny

Aktiva Penzijního fondu České pojišťovny, jedné z největších společností Generali PPF Holdingu, se na konci roku 2009 přehoupla přes hranici 50 miliard Kč. K poslednímu dni minulého roku činil objem spravovaných prostředků 51,4 miliard korun a v meziročním srovnání tak vzrostl o celých 14,7 %. PFČP tak nadále potvrzuje svoji vedoucí pozici na trhu jako nejsilnější z tuzemských penzijních fondů.

„Výrazné zvýšení úspor našich klientů je dalším důkazem, že čeští občané cítí stále silněji potřebu spoření na soukromou penzi a nechtějí se spoléhat jen na chátrající státní rozpočet,“ řekl Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny.

Klíčovými důvody růstu aktiv bylo zvyšování objemu klientských vkladů a spoření firem pro zaměstnance. Navzdory stále trvající hospodářské recesi, PFČP dokázal přesvědčit spořící zákazníky o narůstající důležitosti zabezpečení se na stáří. Neméně důležitým faktorem stojícím za růstem aktiv byl závěr roku a s ním související daňové odpočty. Poměrně vysoká část klientské základny využila možnosti mimořádného navýšení úložky za účelem získání daňových výhod.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.