Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Moody´s potvrdila prestižní ocenění PF KB

Moody´s potvrdila prestižní ocenění PF KB

30.4.2010
Penzijní fond Komerční banky

Ratingová agentura Moody´s potvrdila v polovině května 2010 Penzijnímu fondu KB rating na úrovni Aa1.cz. Jedná se o nejvyšší hodnocení, které může penzijní fond v ČR získat. Výrok o ratingu se opírá především o konzervativní investiční strategii fondu, o jeho efektivní fungování, vyspělou strukturu a vazbu na akcionáře Komerční banky, a.s. - skupinu Société Générale.

Hodnocení bere v úvahu schopnost fondu dostát v rámci svého investičního portfolia svým závazkům vůči účastníkům penzijního připojištění.

Dosažený rating je významným signálem nejen pro zaměstnavatele, uvažující o penzijním připojištění pro své zaměstnance, ale také pro stávající a budoucí účastníky penzijního připojištění. Pro náš fond je udělení ratingu výzvou do budoucna, abychom pro všechny naše klienty tento vysoký standard bezpečně udrželi.

Potvrzujeme, že Moody´s Investors Service ponechává rating pro Penzijní fond KB na stejné úrovni Aa1.cz, jak bylo indikováno. Rating se zabývá schopností fondu vyplatit na požádání současným i budoucím účastníkům hodnotu rovnou nejméně úrovni sumy jejich příspěvků, včetně příspěvků třetích osob a státního příspěvku, stejně jako výnosů, které byly připsány na konci každého účetního období (tj. rovno celkové sumě jejich účastnického účtu). Rating se rovněž věnuje schopnosti fondu uspokojit závazky plynoucí z anuitních závazků v podobě penzí.

Moody´s ratingem hodnotí schopnost fondu dosáhnout každoročně zhodnocení. Pro hodnocení Moody´s využívá analýzu Value at Risk s využitím údajů o historickém chování investic v souvislosti s jejich volatilitou a výnosy. Cílem modelování bylo určit (v rámci 99% intervalu pravděpodobnosti) jaký propad hodnoty aktiv, k finančním závazkům vůči účastníkům, by mohl v rámci roku nastat. Tento propad byl potom převeden do očekávané ztráty, kterou Moody´s hodnotí jako srovnatelnou k očekávané ztrátě cenných papírů se stálým výnosem, ohodnocených ratingem Aa1.cz se splatností do jednoho roku.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.