Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Penzijní fond ČS má více než tři čtvrtě milionu klientů

Penzijní fond ČS má více než tři čtvrtě milionu klientů

18.3.2009
Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny v roce 2008 upevnil své postavení mezi největšími penzijními fondy v České republice. Ke konci roku byl druhým největším fondem na trhu penzijního připojištění podle počtu klientů s tržním podílem 17,5 %. Podle objemu majetku na osobních účtech klientů zaujímal k 31.12.2008 třetí místo s tržním podílem 15,9 %.

Penzijní fond České spořitelny získal v průběhu roku 2008 více téměř 174 tisíc nových klientů, což představuje historicky nejvyšší počet uzavřených smluv za 14 let existence fondu. Celkový počet klientů se oproti roku 2007 zvýšil o 17,7 % a na konci roku dosáhl více než 750 tisíc. I v tomto ukazateli se Penzijnímu fondu České spořitelny podařilo předstihnout růst celého trhu penzijního připojištění, který zaznamenal nárůst počtu klientů o 8,4 %.

Stejně jako v minulém roce zaznamenal Penzijní fond České spořitelny dynamický nárůst v majetku na osobních účtech klientů, který dosáhl ke konci roku 2008 téměř 30 miliard korun. Meziročně tak došlo ke zvýšení o 21,5 % oproti roku 2007. Penzijní fond České spořitelny tak překonal dynamiku celého trhu, který registroval nárůst celkově o 14,8 %.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.