Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Penzijnímu fondu Komerční banky narostl pololetní zisk na 348 milionů Kč

Penzijnímu fondu Komerční banky narostl pololetní zisk na 348 milionů Kč

20.9.2010
Penzijní fond Komerční banky

PF KB potvrdil stabilitu hospodaření a vykázal ke konci prvního pololetí zisk ve výši 348 milionů Kč. Oproti stejnému období roku 2009 zvýšil zisk o 49 %. V prvním pololetí fond dosáhl třetí nejvyšší zisk a zároveň i nejvyšší pozitivní oceňovací rozdíly ze všech fondů na českém trhu.

V prvním pololetí fond dosáhl třetí nejvyšší zisk a zároveň i nejvyšší pozitivní oceňovací rozdíly ze všech fondů na českém trhu.

„Výsledky letošního roku prokazují správnost strategie PF KB, která je založena na obezřetném investování a hledání dostatečně výnosných, přitom však velmi bezpečných investic pro zhodnocení vložených prostředků našich klientů. Rovněž pozitivní oceňovací rozdíly na úrovni více než 450 milionů korun jsou pro účastníky penzijního připojištění u PF KB velmi dobrou zprávou a garancí stabilního zhodnocování vložených prostředků v příštích letech,“ uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel Penzijního fondu Komerční banky.

Bezpečné investování prostředků vložených do PF KB klienty zůstává prioritou fondu i pro nadcházející měsíce. Tomu odpovídá aktuální složení portfolia, jehož 81,2 % tvoří vysoce bezpečné vládní dluhopisy, 4,3 % prostředků je investováno v dluhopisech Evropské investiční banky, 6,3 % v korporátních dluhopisech a 8,2 % termínovaných depozitech (údaje o složení portfolia platné k 31. 8. 2010).

Díky výši dosaženého zisku za první pololetí roku 2010, konzervativní skladbě investičního portfolia a stabilním příjmům z bezpečných dluhopisů tak můžeme očekávat zhodnocení prostředků našich účastníků minimálně na úrovni 2 %.

Objem prostředků, které PF KB spravuje účastníkům penzijního připojištění, vzrostl ke konci druhého čtvrtletí meziročně o 5,62 % na 27,8 miliardy korun. Počet účastníků se zvýšil meziročně o čtyři tisíce na přibližně 500 tisíc osob.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.