Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Pojišťovna Kooperativa za rok 2009 připisuje zhodnocení 4 %

Pojišťovna Kooperativa za rok 2009 připisuje zhodnocení 4 %

28.4.2010
Kooperativa

Nadstandardní míru zhodnocení 4 procenta připíše za loňský rok Kooperativa klientům, kteří mají běžně placené kapitálové, důchodové či investiční životní pojištění s garantovaným fondem.

"Pokud přihlédneme k ekonomické situaci v posledních letech, jedná se o nadstandardní úroveň zhodnocení. Zvláště například při porovnání s bankovními produkty nebo produkty penzijního připojištění," konstatoval ředitel Úseku pojištění osob Kooperativy Filip Král.

Klientům, kteří uzavřeli s Kooperativou kapitálové či důchodové pojištění po roce 2004, tak firma připíše 1,6 procenta nad garantovanou technickou úrokovou míru 2,4 procenta. U smluv s jednorázovým pojistným Kooperativa připisuje 3,7 % a k mimořádným účtům 3,5 %.

Kooperativa přes obtížné podmínky na finančních trzích udržuje solidní hladinu zhodnocení finančních prostředků, když dosud vždy zhodnotila vklady klientů nejméně o 4 procenta ročního výnosu. Vloni se jednalo dokonce o zhodnocení 4,1 %. To dokumentuje úspěšnou investiční strategii společnosti.

Kooperativa bude o zhodnocení informovat dopisem, celkově jich do schránek klientů odešle přes 75 000.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.

Související obsah