Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Rekordní zisk za rok 2010 bude rozdělen mezi klienty Penzijního fondu ČS

Rekordní zisk za rok 2010 bude rozdělen mezi klienty Penzijního fondu ČS

23.3.2011
Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny, který je druhým největším penzijním fondem, dosáhl v roce 2010 čistého zisku 807 mil. Kč, což přestavuje nárůst o 76 % oproti předchozímu roku. Výši připsaného zhodnocení oznámí fond po valné hromadě na konci květa.

Počet klientů Penzijního fondu ČS se v roce 2010 zvýšil o 74 tisíc a dosáhl téměř 908 tisíc. Toto navýšení představuje 59 % růstu celého trhu penzijního připojištění. Celkový objem majetku na osobních účtech klientů činil na konci roku více než 35 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o 8,7 %.

„Růst zisku, za kterým stojí dlouhodobě dobře zvolená investiční strategie a pozitivní vývoj na finančních trzích, je příslibem příznivého zhodnocení finančních prostředků našich klientů“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel. „Z obchodního hlediska nás těší zájem o penzijní připojištění, který odráží potřebu klientů vytvořit si rezervu pro finanční nezávislost v důchodovém věku“ dodal Aleš Poklop.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.