Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Povinné ručení arrow Allianz pojišťovna už eviduje škody za 172,5 milionů Kč

Allianz pojišťovna už eviduje škody za 172,5 milionů Kč

25.5.2010
Povinné ručení Allianz

Klienti už Allianz pojišťovně nahlásili několik stovek škod ze záplav a povodní na Moravě v objemu 172,5 milionů Kč.

Klienti už Allianz pojišťovně nahlásili několik stovek škod ze záplav a povodní na Moravě v objemu 172,5 milionů Kč. Naprostou většinu tvoří škody na soukromém majetku klientů (nemovitosti, domácnosti, vozidla), Allianz pojišťovna však eviduje také několik větších průmyslových škod a škod na objektech a provozovnách podnikatelů.

Řada škod již byla uzavřena a klientům bylo vyplaceno pojistné plnění. Klienti Allianz pojišťovny mají také možnost čerpat zálohy na pojistné plnění, což v mnoha případech využívají.

O uplynulém víkendu vyjela speciální skupina mobilních techniků Allianz pojišťovny do jedné z nejvíce zasažených obcí, Troubek. Jejich úkolem bylo přímo na místě kontaktovat a postupně navštívit všechny klienty Allianz pojišťovny v této obci bez ohledu na to, zda již nahlásili škody na svém majetku nebo ještě ne. Jak se ukázalo, povodeň zasáhla všechny klienty Allianz pojišťovny v Troubkách. Během víkendu se týmu mobilních techniků podařilo všechny klienty zkontaktovat, zjistit rozsah škod a postupně u nich realizovat prohlídky poškozeného majetku.

Ředitel úseku likvidace majetkových škod Allianz pojišťovny Pavel Novotný tuto mimořádnou akci komentoval slovy: „Ukázalo se jako velmi smysluplné a praktické, abychom do menších obcí vysílali speciální týmy techniků vybavené seznamem klientů v dané lokalitě. Tak jsou schopni během krátké doby všechny kontaktovat a zjistit, zda mají škodu na majetku nebo ne, a nemusí čekat na hlášení od jednotlivých klientů. Takové cílené výjezdy šetří čas a námahu klientům a jsou i pro nás efektivní, proto v nich budeme ve vybraných lokalitách pokračovat.“

Seznam lokalit, ze kterých už ke dnešnímu dni klienti Allianz pojišťovny ohlásili škodní událost, obsahuje víc než šedesát měst a obcí, většinou na severní Moravě.

Allianz pojišťovna odhaduje, že celkový počet škodních událostí ze záplav a povodní na Moravě se vyšplhá až na 1000 případů a jejich objem dosáhne 400 milionů Kč.