Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Povinné ručení arrow Čistý zisk společnosti AXA Group za rok 2009: Meziroční nárůst o 283 %

Čistý zisk společnosti AXA Group za rok 2009: Meziroční nárůst o 283 %

Povinné ručení AXA Group

Světová finanční skupina AXA Group včera v Paříži oznámila své výsledky za rok 2009. AXA Group vykázala čistý zisk ve výši 3,606 miliard eur, což na srovnatelném základě představuje nárůst o 283 % v porovnání s rokem 2008. Celkové příjmy přesáhly 90 miliard eur a ukazatel platební schopnosti „Solvency I“ vzrostl o 44 procentních bodů na 171 %.

„V této nejtěžší finanční krizi za posledních několik desetiletí prokázala skupina AXA svou schopnost přinášet výsledky díky důslednému zaměření na své hlavní obory, tj. pojištění a správu aktiv. Výsledky za rok 2009 potvrzují sílu našeho obchodního modelu, což dokládá návrat naší platební schopnosti na předkrizovou úroveň a velký obrat hospodářského výsledku. Vzhledem k této velice dobré výkonnosti představenstvo skupiny navrhne akcionářům 38% zvýšení dividendy,“uvedl Henri de Castries, předseda představenstva AXA Group.

AXA Group dosáhla téměř čtyřnásobného zlepšení hospodářského výsledku v porovnání s loňským čistým ziskem 923 milionů eur. Na tom se podílel zejména kladný přírůstek hodnoty aktiv a derivátů 137 mil. eur v kontrastu s propadem této hodnoty o 2,7 mld. eur v roce 2008, kdy se plně projevila světová finanční a ekonomická krize.

Celkové příjmy zůstaly na dobré úrovni, byť zaznamenaly mírný 3% propad na 90,1 miliardu eur, zejména kvůli poklesu příjmů ze životního pojištění a správy aktiv. Zvýšily se naopak příjmy v oblasti neživotního pojištění.

Čisté jmění AXA Group vzrostlo meziročně o 8,8 mld. na celkem 46,2 mld. eur, a to zejména díky kladnému hospodářskému výsledku, navýšení základního kapitálu a zvýšení čistých nerealizovaných kapitálových zisků. K dalšímu zlepšení došlo také v oblasti finanční stability skupiny, ukazatel platební a úvěrové schopnosti „Solvency I“ dosáhl 171 % (nárůst o 44 procentních bodů).

Vynikající hospodářský výsledek AXA Group se odrazí rovněž v dividendách jejích akcionářů. Na výroční valné hromadě AXA Group, která se koná 29. dubna 2010, bude navržena dividenda ve výši 0,55 eur (38% zvýšení oproti roku 2008). Dividenda by měla být vyplacena 6. května 2010.

POROVNÁNÍ SAZEB POVINNÉHO RUČENÍ

KALKULACE
SAZEB ONLINE

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit!

Související obsah