Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Srovnávač.cz arrow Stavební spoření

Stavební spoření

Stavební spoření je účelový druh spoření, při kterém vkladatel dlouhodobě ukládá prostředky u specializované banky. V průběhu spoření může čerpat státní podporu a po jeho skončení získává, při splnění dalších podmínek, nárok na úvěr ze stavebního spoření.

Stavební spoření spojuje v jeden kompaktní celek spoření a poskytnutí účelového úvěru. Ten je charakterizován nízkými a pevnými úrokovými sazbami po celou dobu jeho splácení.

Ve své podstatě je stavební spoření uzavřený systém, nezávislý na negativních vlivech peněžního trhu.

Účastníkem stavebního spoření může být:

  • fyzická osoba
  • právnická osoba

Toto rozdělení je důležité zejména z hlediska možnosti získat státní podporu. Zatímco právnická osoba státní podporu získat nemůže, fyzická osoba ano.

Státní podporu může získat:

  • občan České republiky
  • občan Evropské unie, kterému bylo vydáno povolení k pobytu na území České republiky a přiděleno rodné číslo příslušným orgánem České republiky (až po vstupu ČR do EU, tj. od 1.5.2004)
  • fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky

SROVNÁNÍ STAVEBNÍHO SPOŘENÍ ONLINE

kalkulačka stavebního spoření

Srovnejte si stavební spoření všech spořitelen. Spočítejte si kolik naspoříte! Porovnejte si podmínky poskytnutí úvěru. Při správné volbě a uzavření přes internet můžete získat více!

Novinky - stavební spoření

Novinky podzimní podpory úvěrů na bydlení u Wustenrot pojišťovny

17.10.2013

Wüstenrot stavební spořitelna

Stavební spořitelna Wüstenrot u překlenovacích úvěrů fyzických osob bez zajištění zástavním právem k nemovitosti snižuje úrokové sazby u produktu Superúvěru ZKC a ZKDR na financování družstevního bydlení o 0,8 % p. a., u Superúvěru bez dospořování ZK4A a ZK5A o 0,5 % p. a. a u produktu Partner pro nového klienta ZKOR o 0,3 % p. a. U překlenovacích úvěrů zajištěných zástavním právem k nemovitosti dochází ke snížení úrokové sazby o 0,3 % p.a. u produktu ZKC.

Wüstenrot nabízí úvěry pro program Zelená úsporám

29.6.2009

Wüstenrot stavební spořitelna

Žadatelé o státní podporu z programu Zelená úsporám mohou využít zvýhodněné Zelené úvěry, které jim nabízejí společnosti Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s.

Dvojnásobný úspěch Raiffeisen stavební spořitelny ve Zlaté koruně 2009

24.6.2009

Raiffeisen stavební spořitelna

V letošním ročníku soutěže Zlatá koruna zaznamenala Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) hned dvojnásobný úspěch! V Ceně veřejnosti se RSTS se svou Nízkou hyposplátkou stala spořitelnou s nejoblíbenějším produktem na trhu a současně jí Finanční akademie udělila druhé místo v kategorii Stavebního spoření. Druhým nejlepším finančním produktem z 213 zúčastněných se tak stala opět Nízká hyposplátka.

Objem poskytnutých úvěrů ČMSS meziročně roste, za poslední dva měsíce celkem o tři čtvrtě miliardy

10.6.2009

Českomoravská stavební spořitelna

Úvěrový obchod Českomoravské stavební spořitelny roste. Na rekordní výkon v měsíci dubnu navázala vynikajícím výsledkem i v květnu. Právě v tomto měsíci dokázala meziročně zvýšit objem poskytnutých úvěrů na bydlení o více než 235 milionů korun.

Raiffeisen - Super bonusy pro všechny!

1.6.2009

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna přináší bezkonkurenčně nejlepší nabídku na trhu platnou do 31. 8. 2009.

Prémie 5.000 Kč ke smlouvě o stavebním spoření RSTS pro všechny

K optimálnímu vkladu 20.000 Kč získáte nejen plnou státní podporu 3.000 Kč, ale RSTS Vám přidá i mimořádnou prémii 2.000 Kč (Bude-li zůstatek na vkladovém účtu stavebního spoření k 30. 11. 2009 alespoň 20.000 Kč, získáte od RSTS prémii 2.000 Kč).