Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna působí na českém trhu již od roku 1993. Tehdy se ale ještě jmenovala AR stavební spořitelna a.s. Jejími zakladateli byly Agrobanka Praha a.s. a Raiffeisen Bausparkasse GmbH (Vídeň).

Historickým mezníkem se pro Raiffeisen stavební spořitelnu stal rok 1998. Tehdejší akcionář Raiffeisen Bausparkasse GmbH navýšil svůj podíl ve stavební spořitelně na 75% všech akcií, zbývajících 25 % akcií převzala Raiffeisenbank a.s.

V návaznosti na tento krok změnila AR stavební spořitelna své obchodní jméno na Raiffeisen stavební spořitelna a.s. Svým názvem se tak plnohodnotně zařadila nejen do finanční skupiny Raiffeisen v České republice, ale i do největší soukromé finanční skupiny působící na rakouském trhu.

V průběhu listopadu 2007 oznámila RSTS akvizici Hypo stavební spořitelny a.s. . Na podzim roku 2008 byla fúze obou stavebních spořitelen úspěšně realizována. Podíl Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH v Raiffeisen stavební spořitelně a.s. nyní činí 90% a podíl Raiffeisenbank a.s. je 10%.

Od roku 1998 se Raiffeisen stavební spořitelna profiluje jako Specialista na bydlení. Pružně reaguje na individuální požadavky svých klientů, a proto nalézá řešení bydlení pro každého a posiluje i svou pozici na trhu. Raiffeisen stavební spořitelna nenabízí jen produkty, nabízí řešení bytových potřeb klientů.