KB Penzijní připojištění (Transformovaný fond)

Do Transformovaného fondu KB PS již není možné vstoupit. Jsou do něho převedeny prostředky účastníků, kteří spoří na smlouvy uzavřené před 1.12.2012.

Transformovaný fond Komerční banky PS patří k největším a nejvýznamnějším penzijním fondům na českém trhu. Efektivně hospodaří se svěřenými prostředky svých klientů, přičemž se soustřeďuje na dlouhodobě stabilní zhodnocování peněz účastníků a řízení vlastních nákladů.

Transformovaný fond KB PS se svou strategií řadí mezi fondy konzervativní a jednoznačně upřednostňuje v investiční strategii stabilitu fondu. Stabilní výnosy státních dluhopisů ČR a jiných velmi bezpečných cenných papírů jsou jednoznačně preferovány před rizikovějšími finančními operacemi. Cílem fondu je dosáhnout dostatečného zisku při minimalizaci rizika a nízkých nákladech.

Cílem Transformovaného fondu KB PS nadále zůstává hospodaření zajišťující přijatelnou úroveň zhodnocení při konzervativním přístupu k investičním příležitostem. V oblasti služeb fond pokračuje v trendu využívání moderních informačních technologií umožňujících dosáhnout vyšší efektivnosti a pružnosti při styku a komunikaci s klienty.

Zhodnocení penzijního fondu Komerční banky 2013

1,4%

Penzijní fond Komerční banky dosáhl za rok 2013 zhodnocení ve výší 1,44%.

Penzijní fond Komerční banky mezi největší fondy v ČR.

penzijní připojištění

ZÁKLADNÍ INFORMACE K 30. 6. 2014
Akcionář: Komerční banka, a.s. (100 %)
Váš penzijní účet spravuje: Česká spořitelna, a.s.
Počet klientů (Transformovaný fond): 520 871
Průměrné zhodnocení (2000-2013): 2,73 %
Tržní podíl: 11 %

Výhody a benefity Penzijní společnosti KOMERČNÍ BANKY?

Informujte se, co všechno Váš nový penzijní fond ještě umí.

  • Věrnostní slevová karta SPHERE CARD (platnost 3 roky), se kterou lze využívat slevy (od 5 do 30 %) a výhody ve více než 10 000 obchodních místech po celé ČR a SR. Klienti, kteří chtějí kartu využívat i po skončení platnosti karty, si mohou kartu opakovaně zdarma vyžádat.
  • Relaxační a pobytový program pro účastníky fondu (obsahuje zvýhodněné nabídky lázeňských služeb a rekreačních pobytů pro klienty KB PS) www.kbps.czÚčastníci penzijního připojištění, kteří jsou zároveň klienty Komerční banky a využívají internetové bankovnictví, naleznou základní informace o své smlouvě v aplikaci „moje banka“.
  • Možnost placení příspěvků formou SIPO.
  • Možnost mimořádné výplaty první splátky (při výplatě doživotní penze), a to až do výše jedné třetiny celkového objemu finančních prostředků evidovaných na individuálním účtu účastníka u KB Penzijní společnosti.
  • Služba „Daňové Optimum“ umožňující klientovi dosáhnout maximální daňové úlevy.
  • Informační dostupnost a otevřenost spolu se snadnou komunikací a profesionálním přístupem
  • Z každé platby Lady kartou nebo A kartou KB získáte 1 % zpět na účet penzijního spoření

Přibližná struktura portfolia penzijního připojištění Komerční banky

penzijní připojištění