Povinné ručení - přehledně od všech pojišťoven

Skvělé výhody pro Vás

 • přehledné srovnání povinného ručení v kalkulačce
 • přesné sazby na základě předchozích bonusů
 • porovnání povinného ručení od všech pojišťoven na trhu
 • doručení dokumentů emailem, aktivace zaplacením, bílá karta ihned
 • převod bonusů od všech pojišťoven, sleva až 60%
 • 3 ze 4 řidičů přímo ušetří

  Porovnejte přehledně nabídky pojišťoven

Přehledné srovnání povinného ručení naleznete v online kalkulačce

Na českém trhu je vysoce konkurenční prostředí a nabídky povinného ručení jednotlivých pojišťoven jsou pro nás motoristy velice zajímavé. Cenové rozpětí pojištění mezi srovnatelnými nabídkami dosahuje i řádu tisíců. Nyní už proto záleží na tom, u koho jste pojištěni! Vyberte si v naší online kalkulačce Vaši pojišťovnu a zvolte povinné ručení výhodně a levně!

Nejlevnější povinné ručení 2024

Dohodou s jednotlivými pojišťovnami jsme pro Vás získali mnohem nižší nebo stejné ceny povinného ručení, za které lze při internetovém sjednání pojištění získat. Kolik stojí nejlevnější povinné ručení?

Kubatura vozidla Průměrná cena Nejlevnější pojištění Úspora na povinné ručení
do 1 000 ccm 2551 Kč 1080 Kč 60%
do 1350 ccm 3071 Kč 1590 Kč 58%
do 1 850 ccm 4301 Kč 1641 Kč 68%
do 2500 ccm 4560 Kč 1641 Kč 70%
nad 2500 ccm 5345 Kč 1641 Kč 67%

Počet pojišťoven nabízející povinné ručení

Povinné ručení můžete sjednat u 10 pojišťoven. Ne všechny pojišťovny nabízí cenu povinného ručení veřejně, proto Vám rádi připravíme kompletní nabídku od všech dostupných pojišťoven. Cena pojištění bude stejná nebo nižší než na kterékoliv pobočce. Navíc doklady k přihlášení vozidla obdržíte do emailu chvíli po sjednání.

Kdy dostanu bílou kartu a návrh smlouvy k povinnému ručení?

U všech pojišťoven obdržíte elektronickou bílou kartu ihned do emailu!

Spolupracujeme s pojišťovnami Direct, ČSOB , Generali Česká pojišťovna, ČPP , Axa, Kooperativa, Allianz, Hasičská pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Slavia pojišťovna.

Připojištění skel vozidla

Pojištění čelního skla: Jak a proč si jej sjednat

Proč je pojištění čelního skla důležité?

Pojištění čelního skla vozidla je klíčovým prvkem povinného nebo havarijního pojištění. Každý řidič se může setkat s nepříjemnostmi, jako je prasklina či pavouček na předním skle, což je často důsledkem odlétajícího kamínku. Pokud není viník znám, náhrada škody by byla obtížná. Pojištění čelního skla však zajistí, že náklady na opravu nebo výměnu skla budou pokryty, aniž byste museli platit z vlastní kapsy.

  Porovnejte pojištění skel

Jaké jsou výhody připojištění skel?

Sjednání připojištění skel k povinnému nebo havarijnímu pojištění nabízí několik výhod:

 • Asistenční služby: Pojišťovna vám poskytne asistenci při opravě a pomůže vám najít nejbližší nebo smluvní servis.
 • Přesné pokyny: Dostanete jasné instrukce, jak postupovat při opravě.
 • Smluvní servis: V případě využití smluvního servisu stačí přijet na domluvené místo s potřebnými doklady (velký technický průkaz, řidičský průkaz, platná zelená karta).

Co pokrývá připojištění skel vozidla?

Připojištění skel se vztahuje na všechna skla vozidla, včetně čelního, zadního a bočních skel. Výjimkou jsou střešní okna a panoramatické střechy. Pojišťovna vám uhradí náklady na výměnu nebo opravu poškozených skel. Pojištění je sjednáváno se spoluúčastí, která se liší podle konkrétní pojišťovny a produktu. Například může být stanovena 50% spoluúčast po dobu prvních tří měsíců, poté se může snížit na pevnou částku (např. 500 Kč) nebo být zcela zrušena.

Limity pojistného krytí

Každé připojištění skel má své limity pojistného krytí. Tyto limity stanovují nejvyšší částky, které pojišťovna uhradí za opravu nebo výměnu skla. Pojištění skel lze sjednat s limity od 5.000 Kč až do 50.000 Kč. Při sjednávání pojištění je důležité zvolit limit, který odpovídá hodnotě nového skla vašeho vozidla.

Kde a pro jaká vozidla je pojištění skel platné?

Pojištění skel je dostupné pro osobní a nákladní vozidla do 3.500 kg. Územní platnost pojištění bývá stanovena pro celou Evropu včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny. Přesné podmínky platnosti je však třeba ověřit v pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny.

Jak sjednat pojištění skel?

Pokud se nechcete zabývat složitostmi kolem sjednání pojištění skel, kontaktujte naše specialisty. Jsou vám k dispozici denně a zdarma vám poskytnou veškeré informace včetně porovnání nabídek připojištění skel vozidla.

  Porovnejte povinné ručení a zvolte si své připojištění skel

Neváhejte a zajistěte si klid na cestách díky pojištění skel vozidla, které vám ušetří starosti a finanční náklady při nečekaných škodách na skle vašeho auta.

Povinné ručení - srovnání tabulky cen

Povinné ručení porovnání tabulka cen

 • cena povinného ručení
 • asistenční služby a servis
 • limity krytí
 • četnost placení
 • možnosti připojištění

  Porovnejte přehledně nabídky pojištění

Srovnání cen povinného ručení

Cena povinného ručení je pro 70% motoristů klíčová při výběru tohoto pojištění. Většina totiž vychází z filozofie, že se jedná o zákonné pojištění, tedy jistou formu daně a proto chci tuto daň platit co nejnižší. Cenu povinného ručení ovlivňuje několik faktorů, které potřebujeme pro přesné srovnání. V tuto chvíli jich máme u většiny pojišťoven zásadních (kubatura, výkon, rok výroby, bydliště a věk klienta) a další jako počet bonusů, počet splátek apod. Přehledné srovnání většinou získáte v některých z mnoha kalkulaček.

Celý článek...

Kalkulace povinného ručení: rychlá kalkulačka, srovnání tarifů a praktické tipy

Výhody kalkulačky povinného ručení

Naše kalkulačka povinného ručení je klíčovým nástrojem pro rychlý a přesný výpočet ceny pojištění vašeho vozidla. S touto účinnou online aplikací získáte okamžité srovnání nabídek od různých pojišťoven, což vám ušetří čas i peníze. Stačí zadat pouze základní údaje o vašem vozidle a řidičském profilu a během okamžiku získáte přehledné výsledky.

  Porovnejte přehledně nabídky pojištění

Jednoduché porovnání nabídek

Díky naší kalkulačce povinného ručení můžete snadno porovnat ceny a podmínky pojištění od různých pojišťoven. To vám umožní najít nejvhodnější variantu pojištění, která splňuje vaše požadavky a zároveň je ekonomicky výhodná. Už se nemusíte trápit ručním procházením jednotlivých nabídek – naše kalkulačka udělá veškerou práci za vás.

Efektivní rozhodování

Využití kalkulačky povinného ručení vám umožní efektivně se rozhodnout a uzavřít ideální pojištění pro vaše vozidlo. Díky jasným a přesným výsledkům budete mít kompletní přehled o nabízených cenách a podmínkách, což vám umožní provést informované rozhodnutí. S naší kalkulačkou získáte maximální kontrolu nad svým pojištěním a zabezpečíte si optimální ochranu za nejlepší možnou cenu.

Počet pojištěných vozidel povinným ručením - porovnání dle pojišťoven

Počet pojištěných vozidel - jaké povinné ručení si vybírají čeští řidiči v roce 2024?

Jednou z možností, jak srovnávat a vybírat povinné ručení, je se podívat, kterou pojišťovnu volí ostatní klienti. Na základě statistiky ČKP uvádíme celkový počet vozidel, které jsou povinným ručením pojištěni k 1.7.2023.

Celý článek...