Pojištění odpovědnosti z výkonu práva myslivosti

Produktová nabídka za újmu způsobenou při výkonu práva myslivosti

Pojišťovny nabízí pojištění odpovědnosti podle zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb. Pojištění je tedy povinné pro všechny, vykonávají funkci mysliveckého hospodáře, organizují či provádí hony a lovy. Kryjí také odpovědnost z vlastnictví nebo držení střelné zbraně, či používají lovecké psy či dravce.

ČPP HVP
Limit pro výkon práva myslivosti 20 mil. Kč 25 mil. Kč
Limit pro újmu na jmění 1 mil. Kč 1 mil. Kč
Roční pojistné 385 Kč 300 Kč
Spoluúčast 1 000 Kč 0 Kč
Úrazové pojištění

Výhody u ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí u odpovědnosti z výkonu práva myslivosti rozšíření územní platnosti na celou Evropu v příplatkem 30%. Připojištění za každého psa či dravce činí 110 Kč. Pojišťovna rovněž nabízí jednodenní odpovědnost pro cizince.

Výhody u HVP

Hasičská pojišťovna nabízí u odpovědnosti z výkonu práva myslivosti navíc úrazové pojištění, které zahrnuje úrazy vzniklé v přímé souvislosti s výkonem práva myslivosti s limitem plnění 100 000 Kč. Připojištění za každého psa či dravce činí 100 Kč.

Sjednání smlouvy

Smlouvu lze sjednat telefonicky nebo emailem Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Pro sjednání stačí údaje o pojištěném, adresa trvalého bydliště, kontaktní údaje u připojištění zvířat také druh zvířete a číslo tetování nebo čipu.