Časté dotazy | Havarijní pojištění

Lepší nabídka

Rozhodnutím některých pojišťoven nebudou nabídky povinného ručení a havarijního pojištění veřejně srovnávány na internetových portálech. Nicméně pojišťovací portál SROVNAVAC.CZ Vám nabídku pojištění vozidla připraví, a to navíc za exklusivních podmínek!

Jak na to?

1) Máte-li nabídku konkurenčních pojišťoven nebo chcete-li upravit stávající smlouvu, pošlete ji na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Vytvoříme Vám zajímavou nabídku renomovaných pojišťoven!

2) Zavolejte nám na linku 603 92 92 33. Zjistíme o Vás potřebné údaje pro výpočet a připravíme Vám nabídku na míru!

3) Nechcete-li telefonovat, pošlete pouze naskenovaný velký technický průkaz na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Připojte prosím následující doplňující informace:

  • požadovanou spoluúčast
  • zabezpečení vozidla (např. imobilizér, mechanické zabezpečení, pískování skel apod.)
  • požadovanou variantu pojištění (např. všechna rizika nebo pouze havárii s živlem nebo pouze odcizení)
  • počet měsíců předchozího havarijního připojištění
  • zda chcete zaslat nabídku i s povinným ručením
  • případné požadované připojištění

Ještě týž den obdržíte zpracovanou nezávaznou nabídku za skvelé ceny!

Kdy začíná platit mé havarijní pojištění?

Počátek pojištění nastává nejdříve v okamžik sjednání smlouvy, tj. při jejím podpisu. Tuto možnost jistě uvítáte v případě, že si kupujete nové vozidlo. Už při jeho převzetí ho tak máte pojištěné. Je možné uzavřít i pojištění s odloženým počátkem pojištění, a to až o 3 měsíce od podpisu smlouvy.

Jaké jsou možnosti platby pojistného?

Můžete si zvolit různé způsoby plateb pojistného:

  • Inkasem
  • Bankovním převodem
  • Složenkou

Preferovaným způsobem např. u pojišťovny AXA je způsob platby inkasem, a proto ho zvýhodňuje slevou na pojistném ve výši 100 Kč. Naopak nákladnější způsob platby složenkou je znevýhodněn přirážkou k pojistnému ve výši 100 Kč.

Kdy musím uhradit první pojistné?

Podle zákona vzniká právo pojišťovny na pojistné dnem uzavření pojistné smlouvy nebo dnem dohodnutým v pojistné smlouvě. V praxi bývá den splatnosti pojistného stanoven na den počátku pojištění. Následné běžné pojistné je pak splatné ke každému prvnímu dni pojistného období. Nezaplatíte-li včas první pojistné, pojišťovna Vám pojistnou smlouvu do dvou měsíců od uzavření vypoví a bude po vás vymáhat dlužné pojistné za dobu platnosti smlouvy.