Jak na dlouhé cesty do zahraničí s pojištěním rizikových sportů

Pokud se chystáte na delší výpravu do zahraničí, spočítejte si cestovní pojištění nejen na jednotlivé dny, ale myslete na to, že pokud cesta trvá více než měsíc, může se vyplatit celoroční dlouhodobé pojištění. Obecně pro celoroční karty platí, že jednotlivá cesta by neměla být delší než 45 dní, jinak můžete vyrážet kdykoliv kamkoliv po celý rok. Sazby celoročních karet jsou rozdílné, nicméně jako příklad ceny dlouhodobého cestovního pojištění je karta od Axa assistance za 3382 Kč, s platností celý svět, včetně USA, s limity krytí 500 000 000 mil. Kč, pojištěním odpovědnosti 25 mil. Kč, úrazové pojištění na 1 mil. Kč, pojištění zavazadel. K tomu si můžete dopřát připojištění drink povolen, aby se přítomnost menšího množství alkoholu nestalo výlukou při plnění.

Zajímavým problémem je situace, pokud v průběhu dovolené budete absolvovat sportovní aktivitu, kterou pojišťovny považují za rizikový sport. Může se jednat o vysokohorskou turistiku, jachting, rafting, kiting, parašutismus a další rizikové sporty, jejichž seznam rozhodně není krátký. V těchto případech je několik variant řešení. Pokud máte celoroční kartu bez připojištění rizikových sportů, narazíte na problém, že u mnoha pojišťoven není bohužel možné si pojistit pár dní adrenalinových aktivit. Počátek platnosti cestovního pojištění je totiž mnohdy vázán na opuštění republiky a tím pádem by pojištění nemuselo být platné. Zajímavou možností je sjednání cestovního pojištění u Direct pojišťovny, u které nemusíte připojišťovat rizikové sporty po celou dobu platnosti cestovního pojištění, ale v případě, že znáte přesné termíny Vašich aktivit, jednoduše vyklikáte dny, ve kterých budete adrenalinové sporty provozovat.

Pokud se chystáte na delší cestu a plánujete, že část cesty budete trávit na expedici nebo aktivně, rádi s Vámi plán cesty probere a zkusíme Vám navrhnout ideální řešení cestovního pojištění, aby Vás pojistka nestála mnoho. Pro přípravu složitějších cest piště na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo volejte 296 222 296.