Triglav pojišťovna

Skupina Triglav

Zavarovalnica Triglav, d. d., je největší slovinská pojišťovna s vedoucím tržním podílem v oblasti neživotního a životního pojištění (dosahuje kolem 42 % na pojistném trhu Slovinska). Je také jednou z nejvýznamnějších finančních institucí ve Slovinsku. Nabídka pojišťovny je komplexní a zahrnuje neživotní, životní, penzijní a zdravotní pojištění.

Zavarovalnica Triglav je již více než 30 let prostřednictvím pojišťovny Triglav Osiguranje, d.d., přítomna na chorvatském trhu. V roce 2000 začala svou činnost rozšiřovat na další zahraniční trhy. Založila dceřinou společnost Triglav pojišťovna, a. s., v České republice, a koupila kapitálové podíly v pojišťovnách Triglav BH Osiguranje, d. d. (Bosna a Hercegovina), Lovčen Osiguranje, a. d., (Černá Hora). V rámci možnosti dočasně poskytovat služby ve členských státech EU zahájila dne 1. 12. 2006 svou činnost pobočka Zavarovalnice Triglav na Slovensku. Od roku 2006 působí Zavarovalnica Triglav prostřednictvím svého kapitálového podílu také v pojišťovně Triglav Kopaonik, a. d. o. (Srbsko) a od r. 2007 v pojišťovnách Triglav Krajina Kopaonik, a. d. o. v Republice srbské (součást Bosny a Hercegoviny) a Vardar Osiguruvanje, a. d., v Makedonii.

Tím vznikl finanční konglomerát SKUPINA TRIGLAV, který tvoří kromě pojišťoven na území střední a jihovýchodní Evropy také zajišťovna, banka a společnosti zabývající se správou investic. Finanční skupinu tvoří závislé a spojené společnosti, ve kterých má Zavarovalnica Triglav, d. d., více než 20% kapitálový podíl.

V současné době vzniká 75 % produkce Skupiny ve Slovinsku a 25 % v ostatních zemích. Celá Skupina má asi 4 800 zaměstnanců. Roční předpis pojistného všech pojišťoven ve Skupině se blíží 1 mld. EUR.

Skupina Triglav je v současné době nejsilnější pojišťovací skupinou v Jihovýchodní Evropě. Zaujímá zde 15 % trhu. Jejím cílem je rozšiřovat se postupně do dalších států v této oblasti. Mezi země, ve kterých Zavarovalnica Triglav zvažuje své další akvizice, patří Kosovo a Albánie a v další fázi pak také Bulharsko a Rumunsko.

Management společnosti:

Mag. Miha Vittori, předseda představenstva

Dr. Petr Mikulenka, MBA, místopředseda představenstva, ředitel ekonomické a finanční části společnosti