Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Stavební spoření arrow Komerční banka a Modrá pyramida společně uspěly ve výběrovém řízení vyhlášeném SFŽP

Komerční banka a Modrá pyramida společně uspěly ve výběrovém řízení vyhlášeném SFŽP

21.4.2009
Modrá pyramida stavební spořitelna

Komerční banka společně s Modrou pyramidou uspěly ve výběrovém řízení organizovaném Státním fondem životního prostředí (dále jen SFŽP) pro realizaci procesu distribuce dotací v Programu "Zelená úsporám".

Prostředky na podporu Programu "Zelená úsporám" získala Česká republika prodejem přebytečných emisních povolenek zemím, kterým se jejich závazky dané Kjótským protokolem nedaří plnit. Výtěžek z prodejů má pro roky 2009 - 2012 činit až 25 mld. CZK a bude tvořit příjem SFŽP; fond celou částku poskytne formou nevratné finanční pomoci žadatelům o dotace.

"Komerční banka bude po spuštění programu zajišťovat distribuci základních informací žadatelům, sběr žádostí, jejich zpracování a výplatu dotace žadatelům," uvedl Radko Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB. "Banka také nabídne žadatelům speciální typy půjček na spolufinancování jejich investic" dodal Radko Belada.

Dotace jsou poskytovány na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie a úspor energie v oblasti bydlení. Program "Zelená úsporám" umožňuje využít vlastníkům rodinných i bytových domů podporu na: úspory energie na vytápění v obytných budovách, podporu výstavby nemovitostí v pasivním energetickém standardu, využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev teplé vody (na instalaci solárně-termických kolektorů, kotlů na biomasu a tepelná čerpadla) a vybrané kombinace opatření.