Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Stavební spoření arrow Objem poskytnutých úvěrů ČMSS meziročně roste, za poslední dva měsíce celkem o tři čtvrtě miliardy

Objem poskytnutých úvěrů ČMSS meziročně roste, za poslední dva měsíce celkem o tři čtvrtě miliardy

10.6.2009
Českomoravská stavební spořitelna

Úvěrový obchod Českomoravské stavební spořitelny roste. Na rekordní výkon v měsíci dubnu navázala vynikajícím výsledkem i v květnu. Právě v tomto měsíci dokázala meziročně zvýšit objem poskytnutých úvěrů na bydlení o více než 235 milionů korun.

Skvělý výsledek si přitom připisuje v situaci, kdy se česká ekonomika nachází v komplikované situaci. „Pro klienty je v takové situaci rozhodující úroková jistota a stále důležitější jsou pro ně celkové náklady na úvěr,“ poznamenal k vysokému objemu poskytovaných úvěrů místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Potvrzuje to i vynikající úvěrová bilance ČMSS za květen 2009. V tomto měsíci poskytla překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v objemu 3,3 miliardy korun (+ 7,8 procenta). Měsíčně ČMSS poskytuje pět až šest tisíc úvěrů na bydlení, v květnu 2009 to bylo 6127 úvěrů. Za pět měsíců tohoto roku ČMSS pomohla svými úvěry realizovat klientům záměry v bydlení v objemu vyšším než 13,3 miliardy korun.

Českomoravská stavení spořitelna je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení občanům. „Od vstupu na český trh do současnosti dosáhly naše úvěry na bytové potřeby klientů celkové částky 197,5 miliardy korun,“ zdůraznil Manfred Koller.

Základem nabídky ČMSS ve financování bydlení je stavební spoření s výhodnými úvěry a překlenovacími úvěry. Zákon o stavebním spoření však neumožňuje klientům řešit opravdu všechny potřeby spojené s bydlením. Z toho důvodu doplnila ČMSS svou nabídku o hypotéku a spotřebitelský úvěr. Pokrývá nyní všechny základní potřeby klientů v bydlení a finanční poradci ČMSS tak mohou svým klientům nabídnout opravdu to nejlepší řešení.

Současně s kvalitní nabídkou a důvěrou veřejnosti je rozhodující, že komplexní servis klientům poskytuje obchodní síť ČMSS složená z těch nejkvalitnějších finančních poradců. Právě na ně má ČMSS ty největší nároky.