Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Penzijní společnosti

Penzijní společnosti

Transformace penzijních fondů na penzijní společnosti

Penzijní společnosti vznikly přeměnou Penzijních fondů na základě zákona č. 427/2011 Sb. o doplňkovém penzijním spoření.

Smlouvy a prostředky klientů původních penzijních fondů byly k 1.1.2013 převedeny do Transformovaných fondů jednotlivých Penzijních společností.

Touto transformací došlo k oddělení majetku účastníků od majetku penzijních společností. Nově vznikly penzijní společnosti, které jsou pouze správci prostředků účastníků.

Účastníci v Transformovaných fondech spoří i nadále se všemi podmínkami a garancemi, za kterých smlouvu s původními penzijními fondy uzavírali.

Především je v transformovaných fondech zachována garance návratnosti vložených prostředků, výsluhová penze a pozůstalostní penze.

Do transformovaných fondů již není možné vstoupit. Jsou v nich prostředky účastníků, kteří spoří na smlouvy uzavřené do 30.11.2012.

POROVNÁNÍ VÝNOSŮ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

KALKULACE
VÝNOSŮ ONLINE

Srovnejte si penzijní připojištění všech penzijních fondů. Ověřte si výnosy svého penzijního fondu v jednoduché online kalkulačce penzijního připojištění. Včetně výpočtu naspořené částky po 15 letech, které můžete vybrat.

Novinky - penzijní připojištění

Penzijní připojištění pro všechny

1.1.2016

Penzijní fondy

Od roku 2016 je možné sjednat penzijní připojištění i pro děti. Pro všechny mladší 18 let tak nyní získáte státní podporu ve výši až 2760 Kč ročně a možnost vybrat si třetinu vkladů při dosažení 18 let.

Navýšení příspěvku penzijního připojištění v transformovaných fondech

27.8.2015

Penzijní fondy

Srovnávač.cz stále nabízí klientům navýšení výše příspěvku penzijního připojištění. Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám zašleme všechny potřebné dokumenty. Nepřicházejte o státní příspěvek.

Sjednávání nových smluv penzijního spoření

17.10.2013

Penzijní fondy

Srovnávač.cz je držitelem licence ČNB i pro prodej druhého a třetího pilíře. Pojistné smlouvy sjednáváme v tuto chvíli pouze po telefonu. Pokud potřebujete poradit nebo případně pouze navýšit výši příspěvku penzijního připojištění lze vše na našem portále online.

Penzijní fond Allianz rozesílá potvrzení na daňový odpočet 2012

30.1.2013

Allianz penzijní fond

Allianz penzijní fond bude od 28.1.2013 rozesílat klientům potvrzení pro daňový odpočet za rok 2012.

Navýšení limitu daňově uznatelné částky pro zaměstnavatele

30.1.2013

Penzijní fondy

Rádi bychom upozornili, že navýšení limitu daňově uznatelné částky pro zaměstnavatele se zvyšuje z 24000 Kč na 30000 Kč ročně.

Související obsah