Zvětšit písmo Zmenšit písmo Výchozí velikost písma
Zavolejte nám nebo napište!
Srovnávač.cz arrow Zprávy arrow Penzijní připojištění arrow Nizozemská vláda nominovala dva zástupce do dozorčí rady AEGON

Nizozemská vláda nominovala dva zástupce do dozorčí rady AEGON

12.11.2008
Penzijní fond AEGON

V těchto dnech jmenovala nizozemská vláda dva zástupce do dozorčí rady koncernu AEGON. Jmenování byli Arthur Docters van Leeuwen, ředitel Holandského finančního centra (Holland Financial Centre), a Karla Peijs, guvernérka nizozemské provincie Zeeland (Queen´s Commissioner for the Province of Zeeland).

Na tomto kroku se nizozemská vláda dohodla s AEGONem minulý týden, poté co uzavřeli dohodu o kapitálovém posílení společnosti. AEGON tyto nominace vítá, protože byly navrhnuty po vzájemné dohodě.

Paní Peijs již je členem dozorčí rady AEGON, pan Docters van Leeuwen pro začátek bude v dozorčí radě působit jako pozorovatel. Jeho jmenování bude předloženo na sválení akcionářům AEGON na jejich příští výroční valné hromadě, tedy v dubnu 2009.

Arthur Docters van Leeuwen, nizozemský rodák, působil v několika různých funkcích na Nizozemském ministerstvu vnitra a ministerstvu financí. Před tím, než byl v roce 1999 jmenován šéfem nizozemského úřadu pro dohled na finančními trhy AFM, byl řadu let ředitelem Nizozemské bezpečnostní služby a prezidentem Nizozemské vrchní prokuratury (Dutch Council of Attorneys General). Pan Docters van Leeuwen má dlouhodobé zkušenosti z oblasti dohledu a regulace finančních služeb jak v Nizozemí, tak ve zbytku Evropy.

Karla Peijs, také nizozemská rodačka, byla jmenována do dozorčí rady AEGON v roce 2007 stejnou funkci zastávala také v letech 1992 až 2003. Působila také jako člen Evropského Parlamentu a byla ministryní dopravy, veřejných prací a správy vod (Minister for Transport, Public Works and Water Management) v nizozemské vládě. Je členem poradní komise pro odměňování (Compensation committee) dozorčí rady AEGON.