AEGON Penzijní fond

AEGON Penzijní fond, a. s. zahájil svou činnost na českém trhu v roce 2007, k dy byl založen společností AEGON Pojišťovna, a. s. AEGON spravuje aktiva generující výnosy v hodnotě 332 mld. EUR, zaměstnává po celém světě zhruba 28 tisíc lidí a poskytuje služby více jak 40 milionům zákazníkům ve více jak 20 zemích Evropy, Asie a Ameriky. AEGON patří mezi největší světové společnosti v oblasti životního pojištění, penzijního připojištění a investic.

Dlouhodobým cílem AEGON penzijního fondu je bezpečným způsobem investovat svěřené finanční prostředky a dosáhnout každoročně takového výnosu z investic, které umožní připsat účastníkům konkurenceschopné zhodnocení jejich finančních prostředků.

Zhodnocení penzijního fondu AEGON 2013

2,2%

AEGON penzijní fond dosáhl za rok 2013 zhodnocení ve výší 2,2%.

AEGON patří výnosem mezi fondy s průměrným výnosem přes 2%.

penzijní připojištění

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Akcionář: AEGON Tsjechië Holdin B. V.(90 %)
ZFP akadamie, a. s. (10 %)
Váš penzijní účet spravuje: Česká spořitelna, a. s.
Počet klientů: 114 521
Průměrné zhodnocení: 2,44 %
Tržní podíl: 2,49 %

PROČ PRÁVĚ AEGON PENZIJNÍ FOND?

Informujte se, co všechno Váš nový penzijní fond ještě umí.

  • BONUS pro ty, kteří spoří déle: AEGON Penzijní fond poskytne po splnění podmínek daných penzijním plánem účastníkům penzijního připojištění výnosový bonus, který zvyšuje zhodnocení jejich prostředků.
  • Prémie + 2 % pro ty, co spoří více: AEGON Penzijní fond jednorázově připisuje po završení prvního roku trvání smlouvy a po splnění podmínek daných penzijním plánem mimořádné prémie ve výši 2 % z celkových prostředků evidovaných ve prospěch účastníka. Předpokladem je, aby prostředky účastníka po završení prvního roku trvání smlouvy přesáhly 1,5 násobek průměrné hrubé mzdy v České republice.
  • Globální síla koncernu garantuje splnění všech závazků vůči účastníkům penzijního připojištění AEGON.
  • Splnění závazků vůči účastníkovi je garantováno silnou finanční skupinou, která se může chlubit ratingem na úrovni A+ a jíž je AEGON Penzijní fond součástí.
  • AEGON Penzijní fond nabízí produkty a služby, které přispívají k lepší budoucnosti a finančnímu zabezpečení svých klientů.
  • AEGON Penzijní fond informuje své klienty otevřeně, přesně a včasně o svých produktech, aktivitách a finančních výsledcích.
  • AEGON Penzijní fond dlouhodobě vytváří dobré vztahy se svými klienty mimo jiné tím, že důsledně dbá na dodržování svých závazků.

Věková struktura penzijního fondu AEGON

penzijní připojištění

Struktura portfolia AEGON penzijního připojištění

penzijní připojištění