Slavia pojišťovna

Tradiční pojišťovací společnost Slavia pojišťovna a.s. vznikla již v roce 1868 a od té doby se stále rozvíjí a snaží se poskytovat své služby co nejkvalitnějším způsobem.

Kořeny společnosti jsou pevně spjaty s úplným počátkem pojišťovnictví v České republice. Plynně navazuje na tradiční působení prvopočáteční společnosti banka Slavia, u které se nechávaly pojistit ty nejznámější osobnosti žijící v 19. století a 20. století. Jmenovat lze například takové velikány kulturního života, jakými bezesporu byli František Palacký a také Jaroslav Hašek.

Slavia pojišťovna se dokonce podílela svým majetkem i na pojišťovně Lion, která vznikla v New Yorku roku 1928. Činnost pojišťovny Slavia byla přerušena pouze za doby komunismu, kdy byla tato pojišťovna znárodněna.

Činnost pojišťovny byla obnovena až po pádu komunismu v roce 1989 s tím, že se bude soustřeďovat na vybrané skupiny klientů, kterým se snaží nabídnout produkt přímo na míru. Pojišťovna Slavia má základní filosofii složenou z takzvaných pěti P. To znamená, že se jedná o pojišťovnu s velmi silným způsobem orientace na zákazníka a dále pojišťovnu s velkou mírou inovativnosti, kdy Slavia nabízí neustále nové inovativní produkty. Slavia je také pojišťovnou s velmi dynamickým rozvojem a profesionály ve svých řadách, kteří se v oboru finančnictví pohybují již nějakou dobu a mají dostatek zkušeností. V neposlední řadě se také jedná o pojišťovnu s tradicí.

Společnost Slavia pojišťovna má ve svých rukou od roku 2006 nový majitel, jímž je velmi silná a zkušená společnost Capital Company a.s. Základní strategií nových vlastníků, kteří již dlouho působí na českém finančním trhu, je průnik do všech odvětví pojišťovnictví v České republice. O tom svědčí i fakt, že Slavia pojišťovna poskytuje od roku 2008 také povinné ručení. Rok 2008 se nesl ve znamení ocenění této společností certifikátem ČSN QMS ISO 9001:2001, což také něco vypovídá o jejich kvalitách.

Produktová řada společnosti Slavia pojišťovna a.s. je rozdělena na dvě části, přičemž Slavia poskytuje pojišťovací produkty jak osobám fyzickým, tak i firemním zákazníkům. Z těchto produktů vybíráme například povinné ručení a havarijní pojištění vozidel, dále pojištění finanční způsobilosti dopravce, cestovní pojištění do všech zemí světa a zdravotní pojištění cizinců. Pojistit si u této společnosti lze i domácnost a odpovědnost za škodu. Samozřejmostí je pojištění odpovědnosti různých společností a bonbónkem pojištění letadel a plavidel.

Představenstvo

Předseda představenstva: Ing. Radek Žďárecký, MBA

Místopředseda představenstva: Mgr. Milan Kolanda

Člen představenstva: Ing. Petr Pořízek

Člen představenstva: Ing. Bohumil Vrhel

Dozorčí rada

Předseda dozorčí rady: Ing. Jan Vlachý, Ph.D.

Člen dozorčí rady: Ing. Jaromír Prokop, MBA

Člen dozorčí rady: Prof. MUDr. Václav Mandys, CSc.