Allianz se snaží varovat své klienty před požáry a vybitými autobateriemi

27.12.2010
Povinné ručení Allianz

Požáry od umělých vánočních stromečků ozdobených elektrickými svíčkami skoro nehrozí, ale silnou konkurencí se jim ve vánoční době stávají adventní věnce a klasické svíčky. To je poznatek, který vyplývá z inventury pojišťovny Allianz během uplynulých 3 let.

Každý rok likviduje Allianz o Vánocích několik desítek škod, jejichž příčinou byl požár. Kromě těch standardních, které se týkaly adventních věnců, zaznamenali likvidátoři domácí pobočky největší pojišťovny na světě i několik kuriózních případů.

Před několika lety přijel k požáru vesnického domu během Vánoc i postarší vůz dobrovolných hasičů z jižních Čech. Plameny však zanedlouho pohltily nejenom nemovitost, ale i tohoto letitého hasičského pomocníka na kolech…

Oslavu Silvestra nechtěl podcenit jeden obyvatel panelového domu na brněnském sídlišti, a tak se rozhodl vyzkoušet podomácku vyrobenou rachejtli ještě před koncem roku. Nebylo z toho pouze spáleniště, ale i vytopený byt o patro níž, do kterého protekla voda při hašení požáru. Oba majitelé bytů naštěstí měli sjednané pojištění, takže oba za pohromu, která jim nastala, dostali od Allianz pojišťovny náhradu škody. Jeden kvůli ohni a druhý kvůli vodě.

Silvestrovské oslavy nebraly konce a petardy na pražském sídlišti bouchaly jedna přes druhou. Po čase do tohoto ohlušujícího rachotu začaly kvílet alarmy automobilů, stojících v epicentru „střílečky“. Jeden vůz měl alarm tak citlivý, že svým řevem úplně vybil autobaterii. Jeho majitel však přesto na Nový rok odjel. Díky asistenci Plus přijela záchrana v podobě asistenční služby Allianz. Příčinou tohoto výjezdu sice byla „vybitá baterie“, ale pouze pár zasvěcených vědělo, že hlavním důvodem vlastně byly silvestrovské petardy...