Povinné ručení sazby

Přinášíme vám nejaktuálnější přehled o srovnání povinného ručení v roce 2023. Vždy aktuální online srování sazby povinného ručení s akčními slevami porovnejte v kalkulátoru sazeb povinného ručení. Kalkulace pojištění je jednoduchá. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný jednotný ceník povinného ručení, stačí zadat několik základních parametrů (kubatura, výkon motoru v kw, stáří vozidla, bydliště apod.) a ihned se Vám zobrazí "Povinné ručení 2023" nabídky jednotlivých pojišťoven.

Sjednání povinného ručení online

Pro sjednání pojištění vozidla stačí vyplnit zbytek údajů podle velkého technického průkazu. Pojistná smlouva s bílou kartou Vám příjde emailem.

Sazby povinného ručení

Pojišťovny mění sazby pojištění několikrát ročně. Nejlevnější sazby povinného ručení tak zjistíte vždy online.

Nepojištěná vozidla – sankce ČKP

Za nepojištěné vozidlo (vozidlo zapsané v registru a nepojištěné v pojišťovnách) se začíná vybírat denní sankční poplatek 50 - 300 Kč, který se uplatňuje od 1.1.2009, nikoliv tedy zpětně. Zanikají doklady o pojištění, jediným průkazným dokladem o pojištění vozidla je zelená karta. Nepojištění řidiči budou obeslání, do 30 dnů mají čas na vyjádření či doložení dokladů, že pojištění jsou, dále bude následovat 1. upomínka a následně budou případy předávány k exekuci.

Pravidla na silnicích

Povinnost vozit v autě Evropský záznam o dopravní nehodě, volat policii pouze ke škodám vyšším než 100 000 Kč (pokud je zranění tak vždy), platí značky zimní výbavy. Také platí ekologická daň, kdy se na vozidla mladší 8 let bude u prvního přepsání hradit poplatek 3 -10 000 Kč. Tímto se stará vozidla stávají de facto neprodejná nebo výrazně zdraží.


Kudy dál?