Povinné ručení sazby

Přinášíme vám nejaktuálnější přehled o srovnání povinného ručení v roce 2010. Vždy aktuální online srování sazby povinného ručení s akčními slevami porovnejte v kalkulátoru sazeb povinného ručení. Kalkulace pojištění je jednoduchá. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný jednotný ceník povinného ručení, stačí zadat 6 základních parametrů (kubatura, výkon motoru v kw, stáří vozidla, bydliště apod.) a ihned se Vám zobrazí "Povinné ručení 2010" nabídky jednotlivých pojišťoven.

Sjednání povinného ručení online

Pokud pojištění vozidla potřebujete do druhého, stačí dát tlačítko sjednat a vyplnit zbytek údajů podle velkého technického průkazu. Pojistná smlouva se zelenou kartou Vám do druhého dne přijde poštou. V případě zájmu je možné dokumenty zaslat ihned elektronicky, ale vzhledem k odmítavým stanoviskům na registrech vozidel a u Policie ČR nedoporučujeme vozidlo používat pouze s vytištěnou zelenou kartou z počítače.

Sazby povinného ručení

Letos poprvé po delší době některé pojišťovny nezdražují. Konkrétně jde o pojišťovny Wustenrot, Dolnorakouská, Uniqa. U těchto pojišťoven klienti poprvé pocítí výraznější snížení ceny pojistky a to o 5-10%.

Nepojištěná vozidla – sankce ČKP

Za nepojištěné vozidlo (vozidlo zapsané v registru a nepojištěné v pojišťovnách) se začíná vybírat denní sankční poplatek 50 - 300 Kč, který se uplatňuje od 1.1.2009, nikoliv tedy zpětně. Zanikají doklady o pojištění, jediným průkazným dokladem o pojištění vozidla je zelená karta. Nepojištění řidiči budou obeslání, do 30 dnů mají čas na vyjádření či doložení dokladů, že pojištění jsou, dále bude následovat 1. upomínka a následně budou případy předávány k exekuci.

Pravidla na silnicích

Od ledna je povinnost vozit v autě Evropský záznam o dopravní nehodě, volat policii pouze ke škodám vyšším než 100 000 Kč (pokud je zranění tak vždy), platí značky zimní výbavy. Od ledna také platí ekologická daň, kdy se na vozidla mladší 8 let bude u prvního přepsání hradit poplatek 3 -10 000 Kč. Tímto se stará vozidla stávají de facto neprodejná nebo výrazně zdraží.


Kudy dál?