Povinné ručení - porovnání tabulky cen

Povinné ručení porovnání tabulka cen

  • cena povinného ručení
  • asistenční služby a servis
  • limity krytí
  • četnost placení
  • možnosti připojištění

Srovnejte přehledně nabídku pojišťoven

Srovnání cen povinného ručení

Cena povinného ručení je pro 70% motoristů klíčová při výběru tohoto pojištění. Většina totiž vychází z filozofie, že se jedná o zákonné pojištění, tedy jistou formu daně a proto chci tuto daň platit co nejnižší. Cenu povinného ručení ovlivňuje několik faktorů, které potřebujeme pro přesné srovnání. V tuto chvíli jich máme u většiny pojišťoven zásadních (kubatura, výkon, rok výroby, bydliště a věk klienta) a další jako počet bonusů, počet splátek apod. Přehledné srovnání většinou získáte v některých z mnoha kalkulaček.

Porovnání asistenčních služeb

Na toto porovnání je potřeba brat ohled pokud jste hodně na cestách a podle toho, jak spolehlivý vůz mate. Většina nových vozů má nějakou asistenci v rámci svého dealera např. Škoda asistace, Kia assistance, Ford asistence atd. Pokud hodně jezdíte vyplatí se připojistit i asistence pro přípd poruchy vozidla. Zde jsou potom kryty nejrůznější defekty, prasklé řemeny a další záležitosti, které si sice dokážete opravit, ale práce profesionála jistě přijde brzy a vhod. Rozdíly v asistenčních službách rozhodně jsou značné, nejčastěji se orientujte podle limitů plnění za zákrok (např. 2000 Kč pro příjezd a základní práci jistě stačit nebude) a podle odhadu, co by se Vám asi tak u Vašeho vozidla mohlo stát.

Srovnání limitů krytí

Limit krytí u povinného ručení je částka, za kterou za Vás pojišťovna ručí při nehodě. Její spodní hranice je dána zákonem v tuto chvíli je 50 milionů Kč při škodách na zdraví a 50 milionů korun při škodách na majetku. Srovnávat lze nejlépe asi limity nižší a vyšší. U těch vyšších pojišťovny nabízejí nadstandardní krytí až do výše 250 milionů Kč na každého zraněného nebo 250 milionů Kč pro celkého škody na majetku a ušlých příjměch poškozených.

Srovnání dle četnosti plateb

U povinného ručení platí čím dál tím více, že pokud uhradíte pojištění jednou ročně můžete výrazně ušetřit. Následující tabulka uvádí přehled, jak pojišťovny zohledňují různé typy plateb.


Kudy dál?