Zprávy | Cestovní pojištění
Česká pojišťovna

Od 10.6.2020 je opět možné sjednat storno cesty u Generali ČP. Pojištění se nově NEVZTAHUJE na případy, kdy škodní událost nastala v souvislosti s onemocněním, kvůli kterému Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nebo obdobná instituce vydala varování před cestou nebo doporučení necestovat do cílové destinace z důvodu vyhlášení mimořádných ochranných opatření (např. preventivní opatření, karanténní opatření) nebo postižení dané lokality šířícím se onemocněním, epidemií nebo pandemií. Pojištění se rovněž nevztahuje na případy, kdy škodní událost nastala v souvislosti se zásahem státní či úřední moci.

Cestovní pojištění AXA Asistance

AXA pojišťovna od pondělí 1. 6. budeme opět standardně dle platných VPP pojištovat COVID a vracíme se tak do stavu před koronanvirovou krizí. Navíc od poloviny června připravuje nový produkt, který bude pojišťovat pobyty v České Republice.

Direct pojišťovna

Od 1.6.2017 připravil Direct několik novinek. Cestovní pojištění lze nyní sjednat i na dovolenou v České republice. Konkrétně pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel a stornopoplatků. V rámci pojištění léčebných výloh se zvyšuje limit na zubní ošetření na 30 000 Kč. Nově je přidána i fyzioterapie s limitem 150 000 Kč. Zjednodušení je i při nárokování škody z pojištění zpoždění zavazadel. Pokud se klientovi na letišti zpozdí zavazadla o 6 a více hodin, poskytne Direct pojišťovna 2 000 Kč na nákup nezbytných věcí (strava, hygienické potřeby, ošacení, …).

Cestovní pojištění AXA Asistance

AXA pojišťovna a její cestovní pojištění bude krýt i náklady na léčení, případně repatriaci zpět do ČR, způsobené koronavirem, a to i v případě, že klienti do dané oblasti vycestovali poté, kdy Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nebo Světová zdravotnická organizace nebo obdobná instituce nedoporučila do dané oblasti cestovat.

Slávia pojišťovna

Slavia pojišťovna s okamžitou platností ukončuje až do odvolání prodej storna cesty u produktu cestovního pojištění.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí pojištění storna zájezdu na rizika nenadálého úrazu, náhlého onemocnění s hospitalizací nebo úmrtí pojištěného či rodinných příslušníků, s krytím na 100%. Obvykle na trhu nabízí konkurenční pojišťovny 80% krytí, tedy 20% spoluúčast. Za plné storno se platí pouze přibližně o procento více, proto pojištění storna u České pojišťovny rozhodně stojí za zvážení. Výhodou také je, že storno lze pojistit u ČP až v den doplatku poslední splátky zájezdu.

10.6.2020
1.6.2020
Celý článek...
13.3.2020
28.2.2020
Celý článek...
27.2.2020
10.7.2019
Více...