Pojišťovna AXA působí v České republice již 3 roky

Penzijní připojištění AXA

Finanční skupina AXA slaví 3 roky působení na českém trhu. K původní nabídce, životnímu pojištění a penzijnímu připojištění, přidala AXA během tří let i podílové fondy, neživotní pojištění a v poslední době i výhodný spořicí účet od AXA Bank. Spuštěn byl rovněž unikátní věrnostní program AXA Club, který klientům nabízí bonusy za placení speciální kreditní kartou a asistenční služby zdarma. AXA je rovněž velmi aktivní v oblasti společensky prospěšných projektů.

Značka AXA se na českém trhu objevila v březnu 2007. Díky úsilí zaměstnanců a zázemí jedné z nejsilnějších světových finančních skupin se zde velmi rychle etablovala a u klientů se dobře zapsala svými hodnotami: spolehlivostí, vnímavostí, a dostupností.

Jednotlivé společnosti a produkty skupiny AXA byly rovněž úspěšné v mnoha soutěžích. Například AXA penzijní fond zvítězil ve své kategorii v rámci ocenění Banka roku a AXA karta získala v roce 2009 Zlatou korunu, čímž se oficiálně stala nejlepší platební kartou na českém trhu. K dalším úspěchům u klientů i odborníků má AXA nyní nakročeno díky novému spořicímu účtu od AXA Bank, který je často hodnocen jako nejvýhodnější finanční produkt svého druhu v ČR.

AXA se všude ve světě angažuje v mnoha společensky prospěšných aktivitách a stejně tak je tomu i v České republice. Již pátým rokem je generálním partnerem Světlušky, projektu pomáhajícímu nevidomým. AXA Světlušce věnovala celkem již 8 milionů korun a pomáhá i prostřednictvím dobrovolnické práce svých zaměstnanců. Na projekt Na zelenou, zaměřený na zvýšení bezpečnosti školáků při cestách do školy, přispěla AXA jen v minulém roce 1,5 miliony korun. Ve spolupráci s Nadací Křižovatka pak AXA každoročně předává přístroje na monitoring dechu novorozenců, které je chrání před tzv. syndromem náhlého úmrtí.

Penzijní připojištění

AXA penzijní fond je podle počtu klientů i uložených prostředků stabilně jedním ze třech největších českých penzijních fondů. Jeho služeb využívá 527 tisíc klientů, kteří zde mají uloženo více než 33 miliard korun.

Životní pojištění

AXA životní pojišťovna má na českém pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou ke konci třetího čtvrtletí roku 2009 činil 5,8 miliardy korun a počet smluv ve stejném období dosáhl 230 tisíc. Velké oblibě klientů se v poslední době těší zejména jednorázově placená investiční životní pojištění z řady Balance, které klientům nabízejí vysoké potenciální výnosy společně se 100 % garancí vložených finančních prostředků.

Podílové fondy AXA

Investování do podílových fondů začala skupina AXA nabízet hned po svém vstupu na český trh v březnu 2007. V současnosti nabízí klientům 9 podílových fondů a 2 programy pravidelného investování. Všechny podílové fondy zaznamenaly v roce 2009 kladnou výkonnost. Fond AXA Selection Emerging Equity svým klientům připsal 48,35 %, následován byl AXA Realitním fondem (38,61 %) a AXA CEE Akciovým fondem (35,61%). Vynikající výnosy zaznamenal i dluhopisový fond a fondy peněžního trhu.

Neživotní pojištění

V roce 2008 vstoupila AXA na trh neživotního pojištění. AXA pojišťovna nabízí pojištění DOMOV (stavby, domácnosti) a AUTO (povinné ručení a havarijní pojištění) se širokou nabídkou různých připojištění a asistenčních služeb.

Spořicí účet

Nejnovějším produktem v nabídce skupiny AXA v ČR je spořicí účet. AXA Bank rozšířila rodinu společností skupiny v únoru 2010 a hned přišla s nejlepší nabídkou svého druhu v ČR. Roční úrokovou sazbu 2,5 % doplňuje ještě každoroční 0,5 % věrnostní bonus, který získá každý klient, jehož průměrný zůstatek na účtu ke konci roku dosáhne aspoň 40 tisíc korun. To vše bez poplatků za založení a vedení účtu a s možností založit i ovládat účet pohodlně prostřednictvím internetu.