Axa pojišťovna

AXA pojišťovna v České republice působí prostřednictvím penzijního fondu, pojišťovny a investiční společnosti. AXA nabízí několik produktů neživostního pojištění, jako je pojištění vozidel, tedy povinné ručení, havarijní pojištění, dále pojištění nemovistostí.

AXA životní pojišťovna má na českém pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou pojišťovny ke konci roku 2007 činil 5,3 miliardy Kč. Počet smluv AXA životní pojišťovny v roce 2007 přesáhl 150 tisíc. AXA penzijní fond ke konci roku 2007 spravoval aktiva v hodnotě 32,2 miliardy korun. Udržuje si tak stabilně pozici jednoho z největších penzijních fondů na českém trhu. Celkově využívá služeb AXA penzijního fondu více než 577 000 klientů. Jednou z priorit fondu je kooperace se zaměstnavateli, kteří svým zaměstnancům přispívají na penzijní připojištění.

V současnosti spolupracuje AXA penzijní fond s více než 660 zaměstnavateli. AXA investiční společnost na českém trhu působí od roku 2007, a na konci roku měla již 9 000 klientů. Aktiva pod správou AXA investiční společnosti představují více než 37 miliard korun. AXA investiční společnost nabízí celkem 9 podílových fondů, přičemž tři z nich jsou střešní fondy, které dávají i drobným českým klientům možnost investovat do nejlepších z 1100 fondů spravovaných společnostmi AXA.

Skupina AXA je celosvětovým leaderem v oblasti finančního zabezpečení. Podnikání společností AXA je geograficky diverzifikováno a hlavní podniky se zaměřují na západní Evropu, Severní Ameriku a Dálný východ. Celosvětově má AXA 52 milionů klientů, 120 tisíc zaměstnanců, 400 000 akcionářů a její celkový zisk za rok 2007 přesáhl 93,6 miliard eur. celkem spravuje 1,32 bilionů euro. Kmenové akcie AXA jsou registrovány a obchodovány pod symbolem AXA na pařížské burze cenných papírů. Americké depozitní akcie AXA jsou rovněž registrovány na newyorské burze NYSE pod symbolem AXA.

AXA pojišťovna a. s. svým klientům nabízí 2 základní typy výhodného pojištění:

  • Pojištění bydlení (stavby, domácnosti)

Umožňuje klientům pojistit nejen byt a domácnost, ale i stavbu, klienti tak mohou využívat bonusový systém známý z pojištění motorových vozidel, kterým získají zajímavou slevu za bezeškodní průběh.

AXA pojišťovna svým klientům poskytne pojistné plnění škody vzniklé např.:

  • Živelními událostmi (požár, vichřice, krupobití apod.)
  • Krádeží vloupáním nebo loupežným přepadením
  • Vandalismem
  • Poškozeným potrubím
  • Povodní a záplavou

Zdarma k tomuto pojištění klienti získají kvalitní asistenční služby pro případ pojistné události a také bezplatné pojištění odpovědnosti.

  • Pojištení vozidel (povinné ručení a havarijní pojištění)

Cena povinného ručení se u pojišťovny AXA odvíjí od výkonu motoru, což je pro klienty výhodnější. Zdarma získají nejlepší asistenční služby na českém trhu, které jsou jim k dispozici 24 hodin denně, a to i v případě, že nedojde k pojistné události. Pojistníkům je také nabízeno výhodné havarijní pojištění, které mohou uzavřít prostřednictvím jediné smlouvy dohromady s povinným ručením.

Reference

Ing. Radim HAMÁČEK
brand manager Axa pojišťovna a.s.
Internetoví prodejci pojištění jsou skvělou alternativou pro klienty, kteří hledají rychlé sjednání pojištění za nejlepší cenu na trhu. Srovnávač.cz patří mezi naše nejúspěšnější partnery, dokáže klientům zajistit velmi rychlý proces sjednání smlouvy a poskytuje také následný servis, což není u internetových prodejců zcela obvyklé.

Pojišťovna AXA stanovuje cenu povinného ručení podle výkonu motoru, některé typy vozidel jsou tak u nás pojišťovány velmi výhodně. Proto je pro nás velmi důležité, aby klient při sjednání pojištění dostal objektivní srovnání cen a služeb konkurence. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s portálem Srovnávač.cz, který ukáže skupině našich klientů, že AXA je pro ně nejlepší volbou.