Změna krok za krokem

1 SROVNÁNÍ PENZIJNÍCH FONDŮ Po zadání několika vstupních údajů do kalkulačky penzijního připojištění získáte kompletní přehled nabídky penzijního připojištění řazeného dle výnosů. Rovněž zjistíte, o kolik více byste mohl mít naspořeno, pokud změníte Váš stávající fond za fond s vyšším výnosem.
2 Sjednání Pro sjednání smlouvy o penzijním připojištění Vám postačí Váš doklad totožnosti, případně původní smlouva o penzijním připojištění, pokud by šlo o převod prostředků z jiného penzijního připojištění.
4 VÝPOVĚĎ Pokud v současnosti již penzijní připojištění máte a přejete si ho změnit, je nutné původní smlouvu ukončit. Jednou z možností je právě výpověď a převod prostředků k novému penzijnímu fondu. Výpovědní lhůta je dvouměsíční a běží od 1. dne následujícího měsíce po doručení výpovědi. Výpověď Vám připravíme k podpisu a zašleme spolu s novou smlouvu na Vámi uvedenou adresu. Výpověď musí být úředně ověřena!
4 Nápověda V případě jakýchkoliv nejasností věnujte, prosím, pozornost nápovědám Nápověda - vždy po ruce nebo se na nás neváhejte kdykoliv obrátit (kontakty).
5 SMLOUVA Novou smlouvu o penzijním připojištění obdržíte do poštovní schránky po předchozí komunikaci s Vámi, abychom mohli co nejlépe zohlednit Vaše potřeby.
6 PODPIS Stačí jednoduše smlouvu (popř. další dokumenty) podepsat a odeslat na naši adresu.
7 POTVRZENÁ SMLOUVA Ihned poté co smlouvu obdržíme, ji potvrzenou odešleme zpět. Hladký přechod k novému penzijnímu fondu rovněž zajistíme za Vás.
8 PŘEVOD PROSTŘEDKŮ Poté, co Vám bude doručena registrace smlouvy u Vámi vybraného penzijního fondu a potvrzení o přijetí výpovědi původního penzijního fondu, dojde do tří měsíců ode dne ukončení smlouvy k převodu veškerých Vámi naspořených finanční prostředků. Následně nový fond dožádá státní příspěvky a výnosy z hospodaření předchozího penzijního fondu. O veškerých peněžních transakcích budete informován.
9 JSME TU PRO VÁS Sjednáním naše služby nekončí. Obraťte se na nás kdykoliv, když budete potřebovat realizovat jakékoliv změny na Vaší smlouvě či budete potřebovat odbornou radu.