Doplňkové penzijní spoření

Kdo může být klientem penzijního připojištění?

Účastníkem doplňkového penzijního spoření může být fyzická osoba jakéhokoliv věku. Pokud je smlouva uzavírána pro nezletilou osobu (v den uzavření smlouvy je klientovi přesně 18 let nebo méně než 18 let), smlouvu uzavírá jeho zákonný zástupce nebo osoba s plnou mocí od zákonného zástupce. Nově je tak možné sjednat spoření dětem!

Zvýšení daňového odpočtu z příspěvků klienta.

Od 1.1.2017 se zvyšuje na 24 000 Kč, tzn. daňová úleva až 3 600 Kč ročně. Více o daňových úlevách.

Jednorázové vyrovnání nebo penze již v 60 letech.

Nárok na řádné ukončení smlouvy DSP se vrací k věkové hranici 60 let, při splnění 60 měsíců spoření.

Částečné odbytné v 18 letech.

Částečné odbytné do výše jedné třetiny hodnoty prostředků klienta a po odečtení poměrné části poskytnutých státních příspěvků náleží účastníkovi v roce, kdy dosáhl věku 18 let, pokud spořící doba trvala nejméně 120 kalendářních měsíců a během posledních 24 kalendářních měsíců nedošlo k převodu prostředků účastníka k jiné penzijní společnosti. Podáním žádosti ani výplatou částečného odbytného smlouva účastníka o doplňkovém penzijním spoření nezaniká.

Sjednejte si nové penzijní připojištění

PŘEHLED PENZIJNÍCH FONDŮ

Penzijní fond AXA

Mezi nejvýznamnější správce financí na penze patří penzijní fond AXA. Tato velká finanční skupina sjednotila několik penzijních fondů pod světoznámý a tradiční značku AXA. S tímto penzijní fondem spoří na důchod velká část Evropanů.

penzijní připojištění AXAVíce o AXA penzijním fondu

AEGON Penzijní fond

AEGON penzijní fond je momentálně nejmladší fond penzijního připojištění. V roce 2013 byl prodán společnosti Conseq. Do České republiky přišel v roce 2007, nicméně má kvalitní zázemí v zahraničí s bohatými zkušenostmi ve správě financí a spoření na penzi. V prvních letech zhodnotil klientům nadstandardně úspory přes 4%, což bylo nejvíc ze všech fondů. Penzijní fond se zaměřuje na zodpovědné lidi, které motivuje k dlouhodobému spoření.

penzijní připojištění AegonVíce o penzijním fondu Aegon

Generali penzijní fond

Generali Penzijní fond patří pod křídla pojišťovací skupiny Generali Group, která byla založena již v roce 1831. Nyní je transformován do Penzijní společnosti České pojišťovny.

penzijní připojištění GeneraliVíce o penzijním fondu Generali

Allianz Penzijní fond

Penzijní fond Allianz je zárukou dlohodobě nejvyšších výnosů, díky správě prostředků od mateřské pojišťovny Allianz SE v Německu. Vysoký výnos může penzijní fond připisovat díky nejlepšímu hospodaření mezi fondy.

penzijní připojištění AllianzVíce o penzijním fondu Allianz

Penzijní fond Komerční banky

Penzjiní fond KB patří do skupiny Komerční Banky. Fond upřednostňuje stabilní růst a bezpečné investování svěřených prostředků. V posledních letech získal několik prestižních ocenění mezi penzijními fondy a řadí se tak mezi špičku v ČR.

penzijní připojištění Komerční banky KBVíce o penzijním fondu Komerční banky KB

Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny je druhým největším penzijním fondem, který má skvelé zázemí a neustále zvyšuje svůj trží podíl. Zárukou vysokého zhodnocení a jistoty na finančním trhu jsou přebírané zkušenosti od České spořitelny.

penzijní připojištění České spořitelny Více o penzijním fondu České spořitelny

Penzijní fond České pojišťovny

Největší fond v České republice je Penzijní fond České pojišťovny, který nabízí spoření na stáří již od roku 1994. Penzijní fond České pojišťovny připisuje každoročně velice slušné zhodnocení a samozřejmostí je bezpečná správa vložených vkladů a vysoká kvalita poskytovaných služeb. Zkušenosti ve finančním sektoru sdílí s Českou pojišťovnou.

penzijní připojištění České pojišťovnyVíce o penzijním fondu České pojišťovny

Penzijní fond ČSOB Stabilita

Penzijní fond ČSOB Stabilita se ke konci roku 2011 sloučil s PF ČSOB Progres. V důsledku sloučení z různých penzijních fondů, které postupně ČSOB sloučila k sobě a dala jim záštitu jistoty v podobě značky ČSOB se řadí ke třem největším PF v České republice.

penzijní připojištění ČSOB Stabilita Více o penzijním fondu ČSOB Stabilita

ING Penzijní fond

Penzijní fond ING byl dříve znám jako Nacional Niederlanden. Dnes se jedná o významný penzijní fond s historií velké holandské finanční skupiny.

penzijní připojištění ING Více o penzijním fondu ING