Pojištění domácnosti bytu v osobním vlastnictví

Jak tedy pojistit vlastní byt? Byt jako takový (zjednodušeně stěny, okna) obvykle pojišťuje SVJ v rámci pojištění bytového domu. Nicméně je potřeba hlídat, zda výbor SVJ aktualizuje pojistnou částku a dům se všemi byty je správně pojištěn. Můžete si ale byt pojistit samostatně, např. kvůli čerpání hypotéky. Z pojištění domácnosti si můžete pojistit veškeré vybavení bytu (elektronika, oblečení, nádobí, nářadí...).

Pojištění domácnosti v bytě v osobním vlastnictví

Nejprve určete pojistnou částku. Jde o celkovou hodnotu věcí, která se určuje v nových cenách (jako by jste je museli nyní nově pořídit). Pojistnou částku je někdy těžké odhadnout, v naší kalkulačce máte možnost si cenu orientačně určit podle podlahové plochy nebo podle vybavení jednotlivých místností.

Dále pozornost věnujte pojištěným rizikům. V základním pojištění pojišťovny zahrnují krytí proti živlům (např. požár), nejčastější škody jsou potom plněny ze škod vodovodních. Majetek je možné zabezpečit proti krádeži, přepětí, zatečení atmosférických srážek (typicky při dešti). U některých pojišťoven je vše součástí jednoho balíčku, u jiných je možné požadovaná rizika navolit.

Nepodcenit stavební součásti. Pokud je byt pojištěn samostatně nebo se spolehnete na pojistku domu, pojištění stavebních součástí by Vás nemuselo zajímat. Seznamte se raději s pojistnou smlouvou! U některých pojišťoven jsou chráněny byty z části, u jiných pojistka plně pokryje celý byt. Možností je tedy zahrnout stavební součásti do pojištění domácnosti. Jedná se o kuchyňskou linku, příčky, podlahy, dveře, rozvody. Pojišťovny kryjí stavební součásti částí s celkové pojistné částky, může se však lehce stát, že cena stavebních součástí může převýšit cenu movitých věcí, pak je důležité tuto částku navýšit. Např. pokud máte dražší kuchyň, podlahy, dveře. Pokud Vám tedy limit stanovený pojišťovnou nestačí, nalezneme Vám takové řešení, aby jste měli všechny prvky domácnosti správně zajištěny.

Každý byt je jiný. Někdo má u bytu zahradu, na které je možné pojistit třeba bazén, pergolu či trampolínu. Někdo využívá pro uložené věci výhradně balkon nebo lodžii. Máte nějaké dražší věci (např. kola, sportovní výbavu) a limit stanovených pojišťovnou Vám nevyhovuje? Zavolejte nám, dokážeme navýšit na smlouvách limity třeba i v nebytových prostorách, ve sklepě či garáži. Najdeme pro Vás vhodné řešení.

Co je pojištění odpovědnosti a je důležité?

Více než cokoliv ostatního. Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě lze totiž uhradit škody sousedům, které se Vám podaří vyplavit či vytopit nebo když se oheň z Vašeho bytu začne šířit do okolí. Pojištění většinou platí pro všechny osoby žijící ve společné domácnosti, stejně tak pro domácí zvířáta. Obvykle pojišťovny nabízí v základním připojištění k domácnosti limit 1 000 000 Kč, ale my rozhodně doporučujeme limit 4-5 mil. Kč nebo i více. Dokáže totiž pokrýt i způsobená zranění třetím osobám třeba na lyžích či při nehodě na kole.

Dobré pojištění odpovědnosti Vás také chrání na odpovědnost vlastníka nemovitosti nebo rovnou všech nemovitostí po celé ČR. U tohoto produktu dokážeme pojistit i odpovědnost za Vaše nájemníky, pokud vlastníte jiný byt, který pronajímáte.

Jakou variantu pojištění domácnosti zvolit?

Vyšší produktové řady pojišťoven (kromě např. pojištění domácnosti od ČPP, která má všechna rizika již v základním balíčku a liší se pouze výší plnění), obsahují různé pojistky, které se mohou hodit. Například pojištění rozvodů, pojištění věcí v zaparkovaném automobilu, pojištění věcí, které potřebujete k výkonu povolání, pojištění kol i na jiném místě než v domácnosti, pojištění skel na všechna rizika, kdy se jedná o jakékoliv výplně dveří, zrcadla, sprchové kouty, sklokeramické desky apod. Proto je cena těchto produktů řádově vyšší.

Jak dál a proč sjednat pojištění domácnosti přes Srovnávač.cz?

Spočítejte si nezávazně kalkulaci, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo zavolejte 296 222 296. Kromě porovnání nabídek pojištění a uzavření pojistné smlouvy zajišťujeme pro naše klienty i následný servis při jednání s pojišťovnou, zejména úpravy a aktualizace smluv, případně jejich ukončení. Velmi žádaná a klienty oceňovaná je naše spolupráce při řešení pojistných událostí díky našim dlouholetým zkušenostem ve financích a zejména v pojišťovnictví.