Pojištění domácnosti v rodinném domě

Jak tedy pojistit domácnost v rodinném domě? Rodinný dům jako stavbu lze pojistit rámci pojištění nemovitosti. Pojištění kryje nejen stavbu, ale i vedlejší stavby, oplocení, pergolu, bazén atd. Z pojištění domácnosti si můžete pojistit veškeré vybavení domu (elektronika, oblečení, nádobí, nářadí...), včetně věcí v garáži. U pojištění rodinných domů doporučujeme udělat kombinaci pojištění stavby domu (třeba jen na riziko živlů) a pojištění domácnost, které chrání věci a interiéry.

Pojištění domácnosti v rodinném domě

Nejprve určete pojistnou částku. Jde o celkovou hodnotu věcí, která se určuje v nových cenách (jako by jste je museli nyní nově pořídit). Pojistnou částku je někdy těžké odhadnout, v naší kalkulačce máte možnost si cenu orientačně určit podle podlahové plochy nebo podle vybavení jednotlivých místností.

Dále pozornost věnujte pojištěným rizikům. V základním pojištění pojišťovny zahrnují krytí proti živlům (např. požár), nejčastější škody jsou potom plněny ze škod vodovodních. Majetek je možné zabezpečit proti krádeži, přepětí, zatečení atmosférických srážek (typicky při dešti). U některých pojišťoven je vše součástí jednoho balíčku, u jiných je možné požadovaná rizika navolit.

Každý dům je jiný. Někdo má u domu vzácné stromy, v garáži kola nebo jiné sportovní vybavení, zahradní traktor. Záleží například na tom, zda je garáž samostatná nebo neprůchozí, či zda z garáže v domě vedou dveře do domu. Najdeme pro Vás vhodné řešení.

Co je pojištění odpovědnosti a je důležité?

Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě lze krýt škody způsobené členy rodiny nebo domácním mazlíčkem nebo odpovědnost za neprořezaný strom, který spadne na zahradu sousedům, v rámci dobře nastavené odpovědnosti je krytí odpovědnost vlastníka nemovitosti, když se třeba oheň z Vašeho domu začne šířit do okolí. Obvykle pojišťovny nabízí v základním připojištění k domácnosti limit 1 000 000 Kč, ale my rozhodně doporučujeme limit 4-5 mil. Kč nebo i více. Dokáže totiž pokrýt i způsobená zranění třetím osobám třeba na lyžích či při nehodě na kole.

Dobré pojištění odpovědnosti Vás také chrání na odpovědnost vlastníka nemovitosti nebo rovnou všech nemovitostí po celé ČR.

Jakou variantu pojištění domácnosti zvolit?

Vyšší produktové řady pojišťoven (kromě např. pojištění domácnosti od ČPP, která má všechna rizika již v základním balíčku a liší se pouze výší plnění), obsahují různé pojistky, které se mohou hodit. Například pojištění rozvodů, zahradní techniky, zahradní architektury, pojištění věcí v zaparkovaném automobilu, pojištění věcí, které potřebujete k výkonu povolání, pojištění kol i na jiném místě než v domácnosti, pojištění skel na všechna rizika, kdy se jedná o jakékoliv výplně dveří, zrcadla, sprchové kouty, sklokeramické desky apod. Proto je cena těchto produktů řádově vyšší.

Jak dál a proč sjednat pojištění domácnosti přes Srovnávač.cz?

Spočítejte si nezávazně kalkulaci, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo zavolejte 296 222 296. Kromě porovnání nabídek pojištění a uzavření pojistné smlouvy zajišťujeme pro naše klienty i následný servis při jednání s pojišťovnou, zejména úpravy a aktualizace smluv, případně jejich ukončení. Velmi žádaná a klienty oceňovaná je naše spolupráce při řešení pojistných událostí díky našim dlouholetým zkušenostem ve financích a zejména v pojišťovnictví.