Pojištění domácnosti družstevního bytu

Jak tedy pojistit družstevní byt? Družstevní byt vlastní bytové družstvo, byt jako takový (zjednodušeně stěny) tedy pojišťuje SVJ v rámci pojištění bytového domu. Vy si však můžete pojistit vybavení bytu (elektronika, oblečení, nádobí, nářadí...), stavební součásti (příčky a úpravy, které v bytě provádíte), malby, nové podhlahy, skleněné výplně.

Pojištění domácnosti v družstevním bytu

Nejprve určete pojistnou částku. Jde o celkovou hodnotu věcí, která se určuje v nových cenách (jako by jste je museli nyní nově pořídit). Pojistnou částku je někdy těžké odhadnout, v naší kalkulačce máte možnost si cenu orientačně určit podle podlahové plochy nebo podle vybavení jednotlivých místností.

Dále pozornost věnujte pojištěným rizikům. V základním pojištění pojišťovny zahrnují krytí proti živlům (např. požár), nejčastější škody jsou potom plněny ze škod vodovodních. Majetek je možné zabezpečit proti krádeži, přepětí, zatečení atmosférických srážek (typicky při dešti). U některých pojišťoven je vše součástí jednoho balíčku, u jiných je možné požadovaná rizika navolit.

Nepodcenit stavební součásti. Ty je možné pojistit v rámci pojištění bytu, ale pokud jej nemáte nebo nechcete, je možné je zahrnout do pojištění domácnosti. Jedná se o kuchyňskou linku, příčky, podlahy, dveře, rozvody. Pojišťovny kryjí stavební součásti částí s celkové pojistné částky, může se však lehce stát, že cena stavebních součástí může převýšit cenu movitých věcí, pak je důležité tuto částku navýšit. Např. pokud máte dražší kuchyň, podlahy, dveře. Pokud Vám tedy limit stanovený pojišťovnou nestačí, nalezneme Vám takové řešení, aby jste měli všechny prvky domácnosti správně zajištěny.

Co je pojištění odpovědnosti a je důležité?

Více než cokoliv ostatního. Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě lze totiž uhradit škody sousedům, které se Vám podaří vyplavit či vytopit nebo když se oheň z Vašeho bytu začne šířit do okolí. Pojištění většinou platí pro všechny osoby žijící ve společné domácnosti, stejně tak pro domácí zvířáta. Obvykle pojišťovny nabízí v základním připojištění k domácnosti limit 1 000 000 Kč, ale my rozhodně doporučujeme limit 4-5 mil. Kč nebo i více. Dokáže totiž pokrýt i způsobená zranění třetím osobám třeba na lyžích či při nehodě na kole.

Jakou variantu pojištění domácnosti zvolit?

Vyšší produktové řady pojišťoven (kromě např. pojištění domácnosti od ČPP, která má všechna rizika již v základním balíčku a liší se pouze výší plnění), obsahují různé pojistky, které se mohou hodit. Například pojištění rozvodů, pojištění věcí v zaparkovaném automobilu, pojištění věcí, které potřebujete k výkonu povolání, pojištění kol i na jiném místě než v domácnosti, pojištění skel na všechna rizika, kdy se jedná o jakékoliv výplně dveří, zrcadla, sprchové kouty, sklokeramické desky apod. Proto je cena těchto produktů řádově vyšší.

Jak dál a proč sjednat pojištění domácnosti přes Srovnávač.cz?

Spočítejte si nezávazně kalkulaci, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo zavolejte 296 222 296. Kromě porovnání nabídek pojištění a uzavření pojistné smlouvy zajišťujeme pro naše klienty i následný servis při jednání s pojišťovnou, zejména úpravy a aktualizace smluv, případně jejich ukončení. Velmi žádaná a klienty oceňovaná je naše spolupráce při řešení pojistných událostí díky našim dlouholetým zkušenostem ve financích a zejména v pojišťovnictví.