Pojištění domácnosti bytu v pronájmu

Jak pojistit pronajatý byt? Pojištění bytu je záležitostí majitele bytu. Pokud od majitele máte pronajatý byt již zařízený, tedy včetně nábytku, pračky, spotřebičů v kuchyni atp., měl by si majitel zařídit pojištění domácnosti s důrazem na elektrospotřebiče. Pojišťovna by případné škody plnila vlastníkovi. To samozřejmě neznamená, že pronajímaný byt nemůžete pojistit. V nájemní smlouvě se často objevuje i podmínka pojištění domácnosti a odpovědnosti. Pro splnění tohoto požadavku si můžete v rámci svého pojištění domácnosti pojistit vybavení bytu (elektronika, oblečení, koberce, nářadí, sportovní výbava...), případně stavební součásti (příčky, linka, podlahy, vestavěná skříň..).

Pojištění domácnosti v pronajatém bytu

Nejprve určete pojistnou částku. Jde o celkovou hodnotu vlastních věcí, která se určuje v nových cenách (jako by jste je museli nyní nově pořídit). Pojistnou částku je někdy těžké odhadnout, v naší kalkulačce máte možnost si cenu orientačně určit podle podlahové plochy nebo podle vybavení jednotlivých místností.

Dále pozornost věnujte pojištěným rizikům. V základním pojištění pojišťovny zahrnují krytí proti živlům (např. požár), nejčastější škody jsou potom plněny ze škod vodovodních (např. prasklá trubka, hadička na WC). Majetek je možné zabezpečit proti krádeži, přepětí, zatečení atmosférických srážek (např. zatečení při dešti). U některých pojišťoven je vše součástí jednoho balíčku, u jiných je možné požadovaná rizika navolit.

Pokud po Vás majitel chce pojistit i nábytek, linku apod. je možné je zahrnout do pojištění domácnosti. Některé pojišťovny toto zahrnují v základní pojistné částce, jindy je potřeba navýšit stavební součásti. V našich kalkulačkách vždy vidíte, jaké věci máte pojištěny a na jakou částku. Nalezneme Vám takové řešení, aby jste měli všechny prvky domácnosti správně pojištěny.

Co je pojištění odpovědnosti a je důležité?

U pojištění v nájmu velmi důležité. Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě lze totiž uhradit škody sousedům, které se Vám podaří vyplavit či vytopit nebo když se oheň z Vašeho bytu začne šířit do okolí. Stejně tak pokryje u některých pojišťoven i škody za pronajaté. U pojišťovny ČPP je z odpovědnosti kryta škoda do 15% z limitu na pronajaté movité i nemovité věci sloužící k trvalému bydlení! Pojištění většinou platí pro všechny osoby žijící ve společné domácnosti, stejně tak pro domácí zvířáta. Obvykle pojišťovny nabízí v základním připojištění k domácnosti limit 1 000 000 Kč, ale my rozhodně doporučujeme limit 4-5 mil. Kč nebo i více. Dokáže totiž pokrýt i způsobená zranění třetím osobám třeba na lyžích či při nehodě na kole.

Jakou variantu pojištění domácnosti v nájmu zvolit?

Vyšší produktové řady pojišťoven obsahují různé pojistky, které se mohou hodit. Například pojištění rozvodů, pojištění věcí v zaparkovaném automobilu, pojištění věcí, které potřebujete k výkonu povolání, pojištění kol i na jiném místě než v domácnosti, pojištění skel na všechna rizika, kdy se jedná o jakékoliv výplně dveří, zrcadla, sprchové kouty, sklokeramické desky apod. Proto je cena těchto produktů řádově vyšší.

Jak dál a proč sjednat pojištění domácnosti v pronajmutém bytě přes Srovnávač.cz?

Spočítejte si nezávazně kalkulaci, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo zavolejte 296 222 296. Kromě porovnání nabídek pojištění a uzavření pojistné smlouvy zajišťujeme pro naše klienty i následný servis při jednání s pojišťovnou, zejména úpravy a aktualizace smluv, případně jejich ukončení. Velmi žádaná a klienty oceňovaná je naše spolupráce při řešení pojistných událostí díky našim dlouholetým zkušenostem ve financích a zejména v pojišťovnictví.