Havarijní pojištění ČSOB Pojišťovny bude o pětinu levnější

Povinné ručení ČSOB pojišťovna

Pořízení nového automobilu je v současnosti cenově tak výhodné jako nikdy dříve. Nejenže v posledních týdnech prudce klesají ceny a některé modely jsou o desítky, ale i stovky tisíc korun levnější než ještě před pár měsíci, mnohem levněji však bude možné si nyní sjednat i havarijní pojištění. Od 1. dubna totiž ČSOB Pojišťovna nabídne havarijní pojištění nových aut v rámci produktu Mobility se slevou dvacet procent.

„Je to náš příspěvek k podpoře prodeje nových vozidel, který v současnosti v důsledku finanční krize vázne," uvedl ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Jaroslav Král, podle nějž se dvacetiprocentní sleva na havarijním pojištění bude vztahovat na všechna vozidla s datem první registrace v roce 2009. „Tato nabídka potrvá od 1. dubna až do 31. května letošního roku, což znamená, že pokud do té doby vstoupí v platnost připravované daňové zákony zvýhodňující prodej nových vozidel, budou ji moci využít i podnikatelé, kteří plánují pořízení nového vozu s možností odpočtu DPH a jeho pojištění v rámci individuálního havarijního pojištění ," doplnil Král.

Motoristé, kteří si sjednají u ČSOB Pojišťovny od dubna havarijní pojištění nového vozu, ušetří vlastně dvakrát. Jednak díky nově nabízené dvacetiprocentní slevě, ale také díky celkovému poklesu cen aut, protože cena havarijního pojištění se odvozuje mimo jiné právě z pořizovacích cen.

PŘÍKLAD

Cena havarijního pojištění na nový vůz Škoda Octavia - model Classic, 1.9 TDI, 77 kW, 450 900 Kč:

Parametry pojištění:

  • bonus 0%
  • spoluúčast 10% ... min. 10 000,-Kč
  • zabezpečení vozu - pouze imobilizer
  • roční pojistné stanoveno s ohledem na zachování možnosti placení v področních splátkách

Cena havarijního pojištění do 1. 4. 2009: 14 425,-Kč.

Cena havarijního pojištění od 1. 4. do 31. 5. 2009: 11 540,-Kč.

Havarijní pojištění motorových vozidel s hmotností do 3,5 tuny je možné si ČSOB Pojišťovny sjednat nejlépe v rámci komplexního pojištění MOBILITY, jímž si lze pojistit také odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) a které lze navíc kombinovat s celou řadou připojištění, jako jsou například úrazové pojištění cestujících, pojištění nákladů na použití náhradního vozidla, pojištění zavazadel, pojištění čelního skla či pojištění nadstandardních asistenčních služeb. Havarijní pojištění může mít podobu klasického havarijního pojištění zahrnujícího pojištění proti střetu vozidel, odcizení, živelním škodám i vandalismu (KASKO DOMINANT), nebo se lze pojistit jen proti živelním škodám či střetu se zvěří. (KASKO MINI).